Sertifikalı internet tasarımcıları yetiştirilecek

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunları ve İletişim Derneği, Türkiye’de interaktif medya alanlarında ilk kez tasarımcı ve multimedya elemanı yetiştirmek üzere iki yeni sertifika programı açtı. “İletişim Tasarımı” ve “3 Boyutlu Görselleştirme” adlarını taşıyan OMİM’in programları, “Yeni Medya” olarak adlandırılan ve interaktif uygulamalara ağırlık veren internet, kablosuz iletişim, cep telefonları için mobil uygulamalar gibi alanlarda çalışmayı isteyen kişilere yönelik geliştirildi.Ön kayıtları 28 Mart’ta sona erecek olan programların ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde yapılacak olan derslerinin başlama tarihi ise 4 Nisan’da başlayacak. Hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu verilecek olan dersler, 7 ay süresince ayda 72 saat, toplamda 504 saatlik bir eğitim programından oluşuyor. 9-15 kişilik sınıflardan oluşacak olan sertifika programlarına profesyonel eğitmenlerin yanı sıra, sektör deneyimli kişiler de dışarıdan katkıda bulunacak. Programlar, her biri 14 haftalık iki dönemden oluşacak. 7 ayda 504 saat eğitim verilen kursa yüzde 90 devam zorunluluğu bulunuyor.

Geleceğin meslekleri olarak görülen programlar ön kayıtlarına başlandığı günden itibaren yoğun ilgi gördü. Programlardan “Etkileşim Tasarımı Sertifikası”, yeni medya ve internet sektöründe çalışabilecek, etkileşim tasarımı, enformasyon tasarımı konularını teknik olarak uygulayacak tasarımcıları sektöre kazandırmayı hedefliyor. “3 Boyutlu Görselleştirme Sertifikası” ise 3 boyutlu modelleme, kaplama, ışıklandırma ve animasyon konularını uygulayacak, görselleştirme sanatçısı yetiştirecek.

Programlara kayıt yaptırabilmek için ;
•En az lise veya dengi okullardan mezun olmak,
•Yönerge, yabancı kaynak ve kılavuzları okuyup algılayabilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak,
•Bilgisayar ve internet okuryazarlığına sahip olmak gibi şartlar aranıyor.

Sertifika programlarına ön kayıt yaptırmak isteyenler, detaylı bilgi için www.tasiletek.com web sitesinden ya da (0312) 210 42 40 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.