Seste rekabet bitti. Şimdi data çağı

Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz kendi yönetimindeki Türk Telekom’un “3D Vizyonu” olarak adlandırdığı yeni vizyonunu müşteri odaklı dijital yaşam dönüşümü ile dünyaya açılmak olarak özetledi.

Stratejinin ilk bacağını oluşturan Teknoloji bölümünü Dijital Yaşam Dönüşümü ile teknolojik gelişmeler olduğunun altını çizen Tahsin Yılmaz, müşteri bacağında ise müşteri odaklı mükemmel müşteri deneyimini strateji bacağında ise Dünyaya açılım ve Bölgesel büyüme olarak adlandırdı.

300 Milyon Euro’luk yatırım kararı

Tahsin Yılmaz kendisinin yönetim anlayışını da çalışanları, yatırımcıları ve müşterileri memnun etmek olarak tanımlarken “Şirketin karlılığını sürdürmek için var gücümüzle çalışacağız. Genel Kurulumuzda bu yıl 300 milyon Euroluk bir yatırım için yönetim kuruluna yetki verildi. Bu yatırımı gerçekleştirmek için fırsatları kolluyoruz” dedi.

Pazardaki rekabete yönelik sorulara “Ses haberleşmesinde hem sabit hem de mobil olarak rekabet bitmiştir. Burada sadece pazar payınıda 1-2 puanlık oynamalar olabilir. Ama data alanında rekabet kıyasıya devam edecek” dedi. Türk Telekom’un yatırımlarına da değinen Tahsin Yılmaz 2012 yılında başlatılan Fiber Şehir Dönüşümü yatırımında şehirlerden bağımsız olarak tüm ülkeyi yatırım planına aldıklarını, mevcut bakır şebekelerin fiber altyapı ile değiştirildiğini söyleyerek 2015 yılı sonuna kadar bu dönüşümü tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Teknoloji Şirketleri için KATALİZÖR olacak

Altyapı yatırımları ve dijital dönüşüm vizyonu ile Türkiye’nin teknoloji alanındaki büyümesine önderlik yapmak istediklerini söyleyen Tahsin Yılmaz ” Türk Telekom Türkiye’den dünya çapında teknoloji şirketleri çıkması için katalizör görevi üstlenecek” dedi.

TEKNOLOJİ BOYUTU – DİJİTAL YAŞAM DÖNÜŞÜMÜ

Dijital çözümlerin günlük hayatın parçası olduğunu belirten Tahsin Yılmaz “Türkiye’nin teknolojik altyapısını sağlayan şirket olarak geleceği biz şekillendirmek istiyoruz. Eğitimde, sağlıkta, eğlence ve enerji alanları dahil olmak üzere birçok alanda değer katacak teknolojilerin geliştirilmesinde öncülük edeceğiz” dedi. Yılmaz “Türk Telekom, yaptığı yatırımlar ile Türkiye’nin iletişim altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdi. Şimdi zaman, bu altyapı üzerinden yaşamı dönüştürme zamanı, hayatın her alanında çözümler üreterek dijital şehirler kurma zamanı. Hayatı kolaylaştıracak çözümler ile yaşamımızdaki dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu dönüşümü desteklemek için hedefimizi sürdürülebilir yatırım ve teknoloji eko-sistemi olarak belirledik” diye konuştu.

 BÖLGEDE SÖZ SAHİBİ OLACAK TEKNOLOJİLER İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

İnovasyonu Türk Telekom’un olmazsa olmazı olarak tanımlayan Tahsin Yılmaz “Ekonomilerin itici gücü olan inovasyon ve girişimcilik için uygun teknolojik ortamı sağlıyoruz” diyerek teknoloji geliştirmeye odaklanan şirketlere ve girişimcilere açık davette bulundu. Yılmaz “Türk Telekom Grubu teknoloji şirketleri eğitimden sağlığa, enerjiden eğlenceye kadar birçok alanda çözümler geliştiriyor. Bu çözümleri hayatın her alanına yayabilmek için gelin işbirliği yapalım, Türk Telekom’un alt yapısından ve uzmanlığından faydalanın, birlikte el ele herkesin hayatına dokunacak çözümler geliştirelim. Geleceği şekillendirecek fikirlere kapımız her zaman açık. Türkiye’nin hem yazılım hem de geliştirme alanında giderek güçlenen bir damarı olduğunu görüyoruz. Türk Telekom işbirliği ile bölgede söz sahibi olacak bir ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz. Kuluçka mekanizmaları ve partner eko-sistemiyle bu süreci destekleyeceğiz. Türkiye’den dünya çapında teknolojiler geliştirecek şirketlerin çıkması için katalizör görevi üstleneceğiz” şeklinde konuştu.

MÜŞTERİ BOYUTU – DEĞER ODAKLI MÜKEMMEL MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Türk Telekom’un müşteri boyutunu mükemmeliyet üzerine kurduklarını ifade eden Tahsin Yılmaz “Mükemmel müşteri hizmeti ile hedefimiz tam müşteri memnuniyeti” diye konuştu. Yılmaz şöyle devam etti “Türk Telekom her zaman müşteri odaklı ürün ve hizmetler sundu ve müşteriye değer yarattı. Müşterilerimiz her zaman bizim için çok değerli. Onlara sağladığımız değeri daha da artıracak hem ürün hem de hizmet kalitesi anlamında adımlar atacağız. Hizmet kalitesini mükemmele ulaştıracak adımlar ile öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamayı ve tüm hizmet süreçlerini en basit ve en kısa hale getirmeyi amaçlıyoruz. İhtiyacı karşılayacak ürün ve hizmetler ile müşteri odaklı, güvenilir, yenilikçi, sorumlu ve özverili bir marka konumumuzu sürdüreceğiz. İletişim teknolojilerinde, müşterilerimizi komple çözümlerle geleceğe taşıyan en doğru adres olmaya devam edeceğiz. Bu anlayışın yansımalarını yatırımlarımızda da göreceksiniz. Hem ses hem de genişbant internet alanında yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürerek, müşterilerimize yeni deneyimler sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

STRATEJİ BOYUTU – DÜNYAYA AÇILIM VE BÖLGESEL BÜYÜME

Türk Telekom’un bölgenin iletişim ve veri köprüsü olduğunu vurgulayan Tahsin Yılmaz, şirketin büyümesini destekleyecek satın almalar ile bölgede büyüme için de fırsat kollayacaklarının altını çizdi ve “Akıllı büyüme stratejimizle bölgede gücümüzü artırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde bölgesel bağlantı merkezi olma yönündeki çalışmalarımızı güçlendirecek işbirliklerine ve yatırımlara odaklanacağız. Hem Türkiye’de hem de bölgemizde erişim kolaylığı, hız ve kapasite alanlarında kesintisiz bir gelişim için altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğiz. Bu çalışmalar neticesinde bölgenin yıldızı haline gelen Türkiye’nin, global boyutta öne çıkan bir oyuncu olacağına inanıyoruz. Ülkemizi bu yolda desteklemek adına projeler geliştiriyor, yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bu temel strateji çerçevesinde doğru alanlarda bize değer katacak fırsatları takip etmeye devam edeceğiz. Yapacağımız işbirlikleriyle Türkiye’nin inovasyon ekonomisine geçişini hızlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.