Siemens’in elindeki son teknoloji bölümünü de Elkotek aldı

Elkotek, Siemens Enterprise Communications’ın Türkiye’deki Şirketi SEN EC’yi Satın AldıBilişim sektörünün lider kuruluşlarından Elkotek, Siemens Enterprise Communications’ın Türkiye’deki kurumsal iletişim çözümleri tedarikçi şirketi olan SEN EC’nin tüm hisselerini satın almıştır.Bu işlem, Siemens Enterprise Communications’ın iş yaptığı tüm pazarlarda yeni iş ortaklıkları kurmak amacıyla başlattığı global ölçekli yeniden yapılanma programı olan “Go Forward Partner Programı”nın bir parçası ve Elkotek ile yıllardır süren ilişkilerinin bir devamıdır.
Uzun bir süredir SEN EC’nin orta ölçekli kurumsal iletişim çözümlerinin Türkiye’deki distribütörlüğünü yapmakta olan Elkotek’in SEN EC’yi satın alması sonrasında, SEN EC, Siemens Enterprise Communications’un Premier Distribütör’ü olmakta ve bu sayede Siemens Enterprise Communications’un portföyündeki tüm ürün ve çözümlerin Türkiye’deki distribütörlüğünü sürdürmeye devam etmektedir.
Elkotek’in SEN EC’yi satın almasıyla ilgili olarak, Siemens Enterprise Communications, EMEA Satış Başkanı, Wolfram Fischer, “SEN EC’yi Go Forward Partner Programı’mıza Premier Distribütör olarak dahil etmek ten dolayı çok mutluyuz. Siemens Enterprise Communications, Türkiye’ye %100 bağlılığını sürdürecektir ve Elkotek’in satın aldığı SEN EC, hem iş ortaklarının hem de müşterilerinin çok kazançlı çıkacağı şartlarla bu pazara kurumsal iletişim çözümlerinin sağlanması için son derece uygun bir organizasyona sahiptir.” şeklinde konuştu.
Aynı konuda Elkotek CEO’su, Hakan Tahiroğlu da bu gelişmeyi, “Global Go Forward! İş Ortağı Programı’na göre, olabilecek en üst seviyedeki iş ortaklığı anlamına gelen Premier Distribütör olanaklarıyla, Siemens Enterprise Communications ile ilişkilerimiz harika bir seviyeye ulaşmıştır. Böylelikle müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun, ödüllü iletişim çözümlerini, çok daha uygun şartlarla temin edebileceğiz. İnanıyoruz ki, sektörde 30 uncu yılımızı kutlamaya hazırlanırken, biriktirdiğimiz tecrübemiz ve geliştirmiş olduğumuz yeteneklerimizle, Siemens Enterprise Communications’ın desteği birleşecek ve böylelikle pazarda lider konuma gelmemiz mümkün olabilecektir.” şeklinde yorumladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu