Sinemaya cepten bilet

Turkcell’in “BiletCell” servisi, sinemaseverlerin cep telefonlarıyla film sorgulama, rezervasyon, mobil ödeme yapabilmesine olanak sağlıyor. Servis ilk aşamada Cinebonus Maçka’nın 6 salonunda kullanılacak
Temmuz ayında hizmete girecek BiletCell, Turkcell kullanıcılarının cep telefonlarından gitmek istedikleri filmler için film sorgulama, SMS’le veya çağrı merkezi üzerinden rezervasyon, SMS ile mobil ödeme gibi işlemler yapabilmesine, cep telefonlarının “mobil bilet” gibi kullanılabilmesine olanak tanıyor. Turkcell ve Cinebonus’un Türkiye’de ilk kez başlattığı bu yenilik sayesinde seyirciler zaman kazanarak önceden sinemaya gitmeden biletlerini alabiliyorlar.

Sinema bileti, içinde 2 boyutlu barkodu bulunduran bir SMS olarak geliyor. Barkodlu bilet, sinemada barkod okuyuculu gişeye gösteriliyor ve bu makineden satın alınan koltuk numarası, sırası ve salonuyla ilgili bilgileri içeren bir fiş alınıyor. Biletin SMS aracılığı ile ödenmesinde ise istenen bankanın kredi kartı kullanılabiliyor.

Film Sorgulama ve Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Film, seans seçimi ve rezervasyon Cinebonus Çağrı Merkezi (755 00 55) üzerinden ya da 2850’ye atılan kısa mesajla kolayca yapılabiliyor.

Kısa mesaj (SMS) ile oynayan filmleri öğrenmek için “FILM CINEBONUS” yazıp 2850’ye gönderildiğinde, BiletCell’den film listesi SMS olarak gelir. Gelen SMS’lerin yönlendirmesi ile istenilen filme kolayca rezervasyon yapılabilir.

755 00 55 no’lu Çağrı Merkezi üzerinden veya SMS ile yapılan işlemin bilgisi, rezervasyon kodu, film, seans, bilet adedi ve toplam TL tutarı kullanıcıya SMS ile gönderiliyor.

Mobil Ödeme ve Kayıt

Cep telefonu ile bilet ücretinin ödenebilmesi için, Turkcell abonelerinin öncelikle bir sefere mahsus olarak Cinebonus Çağrı Merkezine (755 00 55) ya da kısa mesajla 2850’ye kredi kartına ait bazı bilgileri ulaştırmaları gerekiyor.

SMS’li mobil ödemenin, rezervasyonu izleyen belli bir sure içinde gerçekleştirilmesi gerekiyor; ödemesi yapılmayan biletin rezervasyonu (kullanıcıya öncelikle hatırlatma ve uyarı mesajı gönderilerek) iptal ediliyor.

Barkodlu mobil bilet okunmaya hazır!

Ödemesi yapılan “mobil bilet” 2 boyutlu barkod formatında müşterinin cep telefonuna SMS olarak gönderilir. Müşteri sinemaya geldiğinde cep telefonundaki barkodlu mobil bileti özel barkod okuyuculu gişeye tanıtır. Bu özel gişe, ilgili sinema biletini yazdırır ve müşteri satın alınan koltuk numarası, sırası ve salonuyla ilgili bilgileri içeren fişle artık filmini izleyebilir.

Sistemde bir kullanıcı aynı anda en fazla 9 kişilik rezervasyon yapabiliyor ve tek barkodla grup için sinema bileti alabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.