Ana sayfa BT Gündem Şirketinize özel sosyal ağ kurun

Şirketinize özel sosyal ağ kurun

135
0

Son yıllarda büyük bir hızla yaygınlaşan sosyal paylaşım ağları insanların birbirleri ile çok hızlı iletişim kurabilmelerine ve diledikleri bilgiyi yine aynı hızla paylaşabilmelerine imkân sağlıyor.Dünyada web tabanlı yazılımlar alanında teknoloji ve pazar lideri olan Salesforce.com’un Chatter platformu sayesinde artık şirketler de aynen diğer sosyal paylaşım siteleri gibi kendi özel paylaşım ağlarını oluşturarak çalışanlarının en güncel bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.

Salesforce Chatter platformu işletmedeki çalışanların işbirliği imkânlarını arttırarak işletmelerin çok daha verimli bir şekilde çalışmalarına imkân tanıyor. Çalışanlar en güncel bilgi ve dokümanlara gerçek zamanlı olarak ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyor, diledikleri bilgiyi anında tüm diğer çalışanlarla paylaşabiliyorlar.

Salesforce.com’un Türkiye’deki tek yetkili ve sertifikalı iş ortağı olan Inspark Akıllı İş Çözümleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Serdar Susuz Chatter platformunun iş dünyasında ve çalışma alışkanlıklarında yepyeni bir dönem başlatacağını belirterek şunları söyledi: “Bugün kullanmakta olduğumuz eposta, anında mesajlaşma gibi çok çeşitli elektronik iletişim araçlarına rağmen sosyal paylaşım platformları inanılmaz bir hızla yaygınlaşıyor. Bunun en büyük nedeni, çok miktarda bilginin çok hızlı bir şekilde ve çok kişi tarafından gerçek zamanlı olarak paylaşılabiliyor olması. İşte Salesforce Chatter ile işletmeler sosyal paylaşım ağlarının tüm bu özelliklerini kendi şirketleri ve çalışanları için de kullanabilme imkânına kavuşuyor. Chatter, şirket içindeki işbirliğini inanılmaz ölçüde arttırıyor. Çalışanlar tıpkı diğer paylaşım sitelerinde olduğu gibi kendi profillerini oluşturabiliyor, çalışma grupları yaratabiliyor, anlık durum bilgilerini güncelleyebiliyorlar. Bu sayede hem çalışanlar birbirleri ile sürekli bağlantıda kalabiliyor hem de ihtiyaç duydukları kişi ya da bilgiye anında ulaşabiliyorlar.”

Günümüzün “sürekli bağlantıda olma” ihtiyacına uygun olarak mobil iletişim cihazları ile de kullanılabilen Chatter, Salesforce’un tüm platformlarında olduğu gibi hiçbir ek yazılım ya da donanım yatırımı yapmadan tamamen internet üzerinden kullanılabiliyor.

Salesforce Chatter’ın 2010 yılında kullanıma sunulması planlanıyor