Sony için özel geliştirilen The Last of Us piyasada

Sony, PlayStation3 için özel olarak geliştirilen The Last of Us oyununu duyurdu. Oldukça övgü alan ve çok satan Uncharted serisinin yaratıcısı Naughty Dog Inc. tarafından geliştirilen The Last of US, Spike TV 2011 Video Oyun Ödülleri Şovu’ndaki bir sunumla oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Bizden geriye kim kaldı?

The Last of Us, modern bir felaket nedeniyle insanların çoğunun ölmesi sonrasında, bir karakterin sürüklediği öyküyü anlatmak için ayakta kalma ve aksiyon unsurlarının birlikte kullanıldığı, kendine özgü bir tarz olarak ortaya çıkıyor. Terkedilmiş şehirler, yiyecek, silah ve ellerinde kalanlar için birbirini öldüren geri kalanlar, doğa tarafından geri alınıyor. Acımasız Joel ve yaşından fazla tecrübeye sahip yürekli genç bir kız olan Ellie, ABD’nin geri kalanında yolculuklarını sürdürmek için birlikte çalışmak zorunda.

The Last of Us’ın, aralarında Oyun Direktörü Bruce Straley ve Yaratıcı Direktör Neil Druckmann’ın da bulunduğu endüstrinin en yetenekli bazı oyun tasarımcıları tarafından geliştirildiğini vurgulayan Naughty Dog Inc. Eş Başkanı Evan Wells, “Ekibin bir süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığı bir proje olan The Last of Us’ı nihayet sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Naughty Dog’un misyonu, insanların video oyun oynama yöntemlerini değiştirmektir. The Last of Us’ın sinematik oyun ve öykü anlatımında ileri doğru bir atılım olacağına, oyunculara endüstride başka bir yerdekine benzemeyen bir deneyim sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

ABD’nin ve dünyanın en başarılı oyun geliştiricilerinden biri

Naughty Dog Inc., orijinal PlayStation’da Crash Bandicoot‘un başarılı bir şekilde tanıtımı ile birlikte 1996’da video oyun endüstrisinde öne çıktı. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, Crash Bandicoot 3: Warped ve Crash Team Racing ile ürün yelpazesini genişleten, dünya çapında 22 milyon kopya satarak bir lider olan Naughty Dog Inc., konsol neslinde ABD’de en başarılı video oyun geliştirici oluyor. Bunu takiben ekip, Jak and Daxter serisini yaratıyor. Bu seride Jak & Daxter: The Precursor Legacy®, Jak II™, Jak 3™ ve Jak X: Combat Racing™ oyunları yer alıyor. Naughty Dog Inc. 2007’de Uncharted: Drake’s Fortune®’u çıkarıyor, bunu Uncharted 2: Among Thieves™ ve son olarak da Uncharted 3: Drake’s Deception™ izliyor. Şu anda dünya çapında 13 milyondan fazla satılan Uncharted, PS3’de en etkili grafik, ses ve işlem özelliklerinden bazılarını sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu