Ana sayfa BT Gündem Sony VAIO AR serisi ile gücü dizüstüne getiriyor

Sony VAIO AR serisi ile gücü dizüstüne getiriyor

106
0

Sony’nin geliştirdiği yeni VAIO AR serisi, eşsiz tasarımı ve güçlü teknolojik özellikleri ile VAIO deneyimine yeni bir boyut katıyor. Yeni seri 17inç WideUltraXGA ekranı, NVIDIA GeForce 8600M GT 256MB paylaşımsız grafik hafızası, RAID sistemli 320 GB’lık hard disk kapasitesi ile teknolojinin sınırlarını aşıyor. Yeni AR serisi Blu-ray DVD izleme olanağı sağladığı gibi aynı zamanda Blu-ray diske veri yazma imkanını da sunan tek dizüstü bilgisayar olma özelliğini de koruyor.Yenilik ve kalite kavramları ile özdeşleşen Sony’nin geliştirdiği yeni VAIO AR serisi, şık tasarımı ve sahip olduğu yüksek teknolojisi ile başta mimarlık, grafik, çizim ile ilgilenen kullanıcılar olmak üzere fotoğrafcılar ve fotoğraf düzeltmeleri yapan tüm kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor ve güçlü masaüstü bilgisayarların yerine göz koyuyor.

Yeni VAIO AR serisi sahip olduğu çift katmanlı Blu-ray Disc optik sürücüsüyle 50GB gibi yüksek bir alana yedekleme yapabiliyor. Yeni AR serisi Blu-ray DVD izleme olanağı sağladığı gibi aynı zamanda Blu-ray diske veri yazabilme imkanı sunan tek dizüstü bilgisayar olma özelliğini de sahip. 50GB çift katmanlı Blu-ray Disc, 4 saatten fazla yüksek çözünürlüklü (HD) görüntü ve yirmi saatten fazla standart görüntü alarak, konu kişisel HD içeriğin paylaşılması ve saklanması olduğunda tercih edilen ortam olarak ön plana çıkıyor.

Yeni VAIO AR serisinin 17inç WideUltraXGA ekranı yalnızca geniş ve rahat bir Windows Masaüstü sağlamakla kalmıyor, ayrıca ekranın sıra dışı yüksek yerleşik 1920 x 1200 çözünürlüğü sayesinde Full HD çözünürlüklü görüntüyü 1080 HD çözünürlükte izleyebilmeye olanak sağlıyor. AR-Serisi’nin HDMI (High Definition Çoklu Ortam Arayüzü) çıkışı, HD-ready TV ya da Full HD masaüstü ekran gibi harici bir ekrana bağlanmasına izin veriyor.

VAIO AR Serisi yeni nesil X-black LCD ekranındaki çift lamba teknolojisi ve çok katmanlı yansıma önleyici yüzey kaplaması ile rakipsiz bir kontrast ve parlaklık sağlıyor. Yeni AR Serisi, hassas ayarlanmış bir arka ışık spektrumu ve filtreleme katmanları bileşimi ile sıra dışı canlı ve gerçekçi renkler üreten X-black teknolojisini ileriye taşıyor. AR-Serisi’nde, fotoğraflar, videolar ya da yüksek çözünürlüklü filmler tüm gerçekliği ile sunuluyor.

Yeni AR serisi, fark yaratan tasarımının yanı sıra sağlam yapısıyla da dikkatleri çekiyor. Tüm detaylar göz önüne alınarak geliştirilen seride bir film ya da televizyon seyrederken rahatsız edici yansımaları önlemek için klavyenin devamında bileklerin denk geldiği alanda özel bir doku bulunuyor. Yeni seri göz alıcı görünümün arkasında çok güçlü teknolojik özellikleri barındırıyor. 2.2GHz Intel Core2 Duo T7500 modeli yeni nesil Intel Core Duo işlemci, AR Serisi’nin bir çok masaüstüne eş değer olmasını sağlıyor.

NVIDIA GeForce 8600M GT 256MB paylaşımsız grafik hafızası ile mükemmel HD oynatımı sağlıyor ve 3 boyutlu oyunlar için gereken maksimum desteği veriyor. Etkileyici teknik özellikler RAID sistemli 320 GB’lık hard disk kapasitesi ile tamamlanıyor.

Yeni VAIO AR Serisi, hem taşınabilir ev sinema sistemi ve oyun platformu rolünü başarıyla üstlenirken hem de görüntülü telefon ve mobil televizyon özelliklerinin de hakkını tam manasıyla veriyor. Yeni seri barındırdığı Sony MOTION EYE video kamerası, mikrofonu ve güçlü bir hibrid TV alıcısı ile iletişim sorununu çözerken Dijital TV-Ready (DVB-T) yanı sıra analog yayınları da alabiliyor. Televizyon fonksiyonlarının tümü seriyle birlikte sunulan uzaktan kumanda ile yönetiliyor.

Yeni AR serisi ayrıca Microsoft Windows Media Center Edition ile yapılandırılarak, bir TV, PVR ya da DVD oynatıcı olarak kullanıldığında, bu cihazlara özel tüm rahatlık ve kullanım kolaylığını, cihazların kendi yapılarından kaynaklanan sınırlar olmaksızın sunuyor. Microsoft Windows işletim sistemi versiyonu sayesinde, medya özelliklerinden maksimum verim alınıyor. Örneğin ‘Aranabilir Elektronik Program Rehberi’ (EPG) ile TV kaydını iki haftaya kadar önceden kurabiliyor ya da “Record Series” seçeneği ile dahili zekayı kullanabiliniyor Ayrıca canlı TV’yi duraklatma ve devam etme özelliği de mevcut. Media Center bunların dışında sorunsuz bir şekilde müzik arşivleri oluşturuyor, müzik indirmelerini yönetiyor.

VAIO Operations Europe (VOE) IT Direktörü Jun Koyama, geliştirilen yeni AR Serisi çift çekirdekli işlemcisi, yüksek çözünürlüklü mükemmel görüntü kalitesi ve Blu-ray oynatması ve yazma imkanı vermesiyle beklenilen tüm özellikleri kendinde topladığını söylüyor. Koyama; “Yeni seri güçlü teknolojik donanımıyla gerek videolar ile ilgili sektörde çalışanlar gerekse mimarlar ve inşaat firmalarında çalışanlar için başlıbaşına çok güçlü bir destekçi olarak sunuluyor.” diyor.