Ana sayfa BT Gündem Sony VAIO’da isteğe bağlı pil programı

Sony VAIO’da isteğe bağlı pil programı

165
0

Sony kendi ürettiği lityum iyon dizüstü bilgisayar pillerinin aşırı ısınmasına karşılık son kullanıcılara yönelik değişim programı başlattı. Sony Eurasia konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı

“Sony, kendi üretimi olan mevcut lityum iyon dizüstü bilgisayar pillerinin aşırı ısınma vakaları nedeniyle son kullanıcılara yönelik küresel değişim programı başlattığını kısa bir süre önce açıklamıştır. Sony VAIO Avrupa grubu da VGN-FE11S, VGN-FE11M, VGN-FE11H, VGN-FE11SR ve VGN-FE11MR VAIO dizüstü bilgisayar modellerinde kullanılan VGP-BPS2B pilleri ve VGN-T2XP/L, VGN-T2XP/S, VGN-T2XRP/S modellerinde kullanılan VGP-BPS3A pilleri için (seri numarasına göre istisnalar mevcuttur) “İsteğe Bağlı Pil Değişim Programı”nı uygulama kararı almıştır. Yetkili servislerinden ekstra pil satın alan veya mevcut pilini değiştiren bazı kullanıcılarda da bu pillerin bulunma ihtimali söz konusudur. Sony, tüketici odaklı ve koşulsuz güvenlik anlayışıyla hareket eden bir firma olarak kullanıcılara, sahip oldukları pillerin isteğe bağlı değişim kapsamında olup olmadığını kontrol etmelerini önermektedir.

Sony, “İsteğe Bağlı Pil Değişim Programı” kapsamına giren pillerin ve değişim noktalarının kontrol edilebilmesi için web üzerinden www.vaio-link.com adresinde bir tespit ve başvuru sayfasını hizmete açmıştır. İsteğe Bağlı Pil Değişim Programı kapsamında yapılan başvurular Aralık ayı içerisinde yanıtlanmaya başlayacak ve talepler pillerin mevcudiyetine göre ve başvuru sırası önceliği esas alınarak değerlendirilecektir.

Tüketicilerin söz konusu aşırı ısınma vakalarından endişe duyabileceklerini varsayarak “İsteğe Bağlı Pil Değişim Programı”nı hayata geçiren Sony, üstün kalitede ürün sunma konusundaki faaliyetlerini sürdürmekte ve pil ısınma vakaları konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Aralık ayından itibaren VAIO’ları Türkçe klavye ve Türkçe işletim sistemi yüklü olarak Türkiye’ye getirecek olan Sony Eurasia, şimdiye kadar Türkiye’ye yalnızca ithalatçılar aracılığıyla getirilen bazı VAIO modellerini kapsayan program dahilinde mevcut VAIO sahiplerine destek verecektir. Tüketici güvenliğine ve bağlılığına her zaman öncelik veren Sony Eurasia Pazarlama AŞ, Türkiye’deki VAIO kullanıcılarına (0216) 444 8246 numaralı danışma hattını, 09:00-18:00 saatleri arasında, tespit ve başvuru işlemlerinin yapılacağı global web sitesinin kullanımı konusunda ve değişim programı hakkında bilgi verme amacıyla açmıştır. ”