SonyEricsson Cannes’da ürün çıkarması yaptı

Sony Ericsson Cannes’da düzenlenen GSM kongresinde UMTS/EDGE dört bantlı kablosuz PC Kartını tanıttı. Sony Ericsson’nun GC95 kartı bağlantıyı görünmez ve tüm dünyaya uyumlu kılıyor. Tek kartta yüksek hızda data oranları ve geniş bir kapsama sunuyor.Dünyanın ilk EDGE PC Kartı GC82 ile hakedilen pazar liderliği ve başarının da ötesine geçerek, Sony Ericsson GC95 gerçekten yüksek hızda geniş bant performansını sunuyor: 3G UMTS şebekelerinde 384 kb/s’ye kadar veya GSM/EDGE/GPRS şebekelerinde 247 kb/s’ye kadar data hızları.

3G, Sony Ericsson’un baş döndürücü modeli K600 ile hayat buluyor
K600, performans ve şıklığı bir arada sunan bir 3G telefonu;

Sony Ericsson’un tasarım, performans ve işlevsellik açısından büyük ses getirecek 3G UMTS telefonu K600’ü duyurdu. Mevcut 2G telefonlarla benzer boyutlar ve ağırlıkta olan K600, 1,3 megapiksel kameranın yanı sıra 3G şebekelerin sağladığı yüksek kalitede video çağrı ve mobil içeriğe hızlı erişim benzeri olanakları sonuna kadar sunuyor. Sony Ericsson K600’le birlikte telefon tasarımı konusunda bir aşama daha kaydederek çok geniş kitlelere seslenen yalın, dayanıklı, hafif, kısacası tam anlamıyla bir telefon klasiğini kullanıma sunuyor.

Sony Ericsson Tasarım Bölümü Başkanı Hiroshi Nakaizumi,K600 için “Hantal 3G telefonların devri kapandı. Son derece çekici bir telefon olan K600’ün çağdaş klasikler arasındaki yerini alacağı şimdiden ortada.Tüketicilerin yeni 3G hizmetleri ve uygulamalarından sonuna kadar yararlanmalarını sağlayan K600, cazibe ve performansı eşsiz biçimde bir araya getiriyor.” dedi.

Şık görünümlü K600’ün kullanımı da son derece kolay.Sony Ericsson’un geliştirdiği çift ön yüzlü kamera/telefon tasarımı sayesinde dik olarak tutulduğunda telefon, yatay olarak tutulduğunda ise kamera olarak kullanılan K600’ün tam fonksiyonlu 1,3 magapiksel kamerasının lens kapağı,hem ekstra koruma hem de kolay etkinleştirme sağlıyor.Video çağrı düğmesi, birkaç tıklamayla bu fikre ısınmaya başlayan kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. K600’ün 1,8 inçlik 262.144 renkli TFT ekranı ise, kullanıcının yaratıcılık sınırlarını genişleten uygulamaların, ilginç mobil içeriğin ve video görüşmelerin son derece net görüntülenmesini sağlıyor.

Kişisel bilgilerin yönetimini sağlamak için telefonla birlikte gelen iş uygulamaları, USB bağlantısıyla PC senkronizasyon olanağı ve hızlı erişim, K600’ü ideal ve verimli bir iş aracına dönüştürüyor.

Mobil operatörler 3G UMTS şebekeleri üzerinden daha zengin içeriği daha yüksek hızlarda kullanıcılara sağlarken, en son 3D oyunlar ve renkli animasyonları rahatlıkla kullanabilen K600’ün tüketicilerine sadece işin keyfini sürmek düşüyor.Gameloft’un 3D Vijay Singh Pro Golf 2005 oyunu K600’le birlikte önceden yüklenmiş olarak geliyor. Gerçek yaşam duygusu veren oyunda, ünlü golf oyuncularının yerini alan oyuncular, dünya çapındaki en meşhur 18 delikli golf sahalarında topa vurmanın keyfini yaşıyor.Bu oyunun ileri aşamaları ve diğer oyunlar,operatör portallarından ya da Sony Ericsson’un Eğlence&Yüklemeler sayfasından yüklenebiliyor.

FM radyo, müzik parçalarının doğrudan yüklenebilme özelliği ve yüksek ses kalitesi K600’ü yolculuk ve spor benzeri etkinlikler için ideal bir müzik çalar haline getiriyor. K600 yaratıcılıklarını sınamaya yatkın kullanıcılar için de zil sesleri, duvar kağıtları, fotoğraf ve video çekimlerini kişiselleştirebilecekleri birçok araç sunuyor.

Hiroshi sözlerini,“K600’ün bir sembol haline geleceğini tahmin ediyoruz. K600 öylesine alımlı ki, 3G’nin dünyada yaygınlaşmasında trendleri belirleyici olacağına yürekten inanıyoruz.” diyerek sonlandırıyor.

K600 2005’in 2. çeyreğinde piyasada olacak.
K600i Çift mod UMTS-GSM/GPRS 900/1800/1900

Sony Ericsson Z800: Verimlilik ve şıklığı bir arada sunan
katlanabilir 3G UMTS telefon;

Sony Ericsson genişleyen 3G UMTS ürün portföyüne yeni bir telefon daha eklediğini duyurdu. Hızlı ve kolay veri erişimi ve üstün özellikleriyle Z800 şıklık ve verimliliğe önem veren yoğun cep telefonu kullanıcıları için vazgeçilmez bir ürün. Z800 ayrıca geniş bantlı mobil şebekeler üzerinden ulaşılabilen dosya yükleme, video çağrısı, ses ve video streaming gibi tüm yeni hizmetlerin avantajını sonuna kadar kullanıyor.

Vodafone için üretilen V800’ün büyük başarısından yola çıkarak kanıtlanmış bir kavramı daha da geniş kitlelere ulaştıracak olan Z800 bu yılın ikinci çeyreğinde piyasada olacak. Ürün yüksek hızda UMTS mobil şebekelerle mükemmel uyumlu çalışıyor.Dizüstü bilgisayarlar için geniş bantlı modem olarak kullanılabilmesi sayesinde şirket e-postalarına,İnternet ve intranetlere, telefon üzeriden de Internet tarama ve kişisel e-postalara erişim sağlaması, Z800’ün sunduğu üretkenlik artırıcı olanaklar arasında yer alıyor.

Z800 kullanıcıları Bluetooth™, infrared veya USB kablosuyla bilgisayarlarına bağlanarak ajandalarını, adres defterlerini ve diğer bilgilerini hızla güncelleyebiliyor.64 MB Memory Stick Duo ile birlikte gelen ve 1 GB’a kadar Memory Stick PRO Duo’yu destekleyen Z800, Java uygulamaları, e-posta, video klipler, fotoğraflar ve müzik dosyaları için gerekli bellek kapasitesini fazlasıyla sağlıyor.

Z800 kullanıcıları yüksek kaliteli ve zahmetsiz mobil görüntüleme deneyiminin de keyfini sürüyor. 4x dijital zumu ile 1.3 megapiksel, dönebilen Motion Eye™ kamera, düğmesine bir kez basılarak açılıyor, ikinci kez basıldığında ise fotoğraf çekiyor.Çekilen fotoğraf e-posta veya MMS’le gönderilmeye ya da Bluetooth, infrared veya USB kablosu kullanılarak başka bir cihaza aktarılmaya hazır hale geliyor.

İster eğlence ister iş amaçlı olsun, görüntülü görüşmelerin de benzer biçimde tek düğmeyle aktif hale getirilebilmesi Z800’ün kullanımını kolaylaştırıyor.Z800’ün dahili kamera ışığı yetersiz aydınlatması olan ortamlarda bile fotoğraf veya video çekebilmek için gerekli ışığı sağlıyor.Kamera ışığı Motion Eye özelliğiyle paralel çalıştığından, doğrudan fotoğrafı çekilecek objenin hedeflenmesine olanak tanıyor.

Z800, sesli görüşmeler için kullanılmadığı zamanlarda, medya oynatıcı düğmesine sadece bir kez basılarak müzik çalar olarak da kullanılabiliyor. Paketinde stereo kulaklıklarla gelen Z800, MP3/AAC/M4A müzik dosyası formatlarını destekliyor. Daha güçlü bir müzik deneyimi yaşamayı arzu edenler,Mega Bass™ özelliğini aktif hale getirilebiliyor. Kullanıcılar Sony Ericsson’un popüler PlayNow™ özelliğinden yararlanarak tek tıklamayla sürekli güncellenen zil seslerinin “Top-10” listesine erişebiliyor. Dünyayı gezenler için yararlı bilgiler sağlayan Worldmate uygulamasının deneme sürümü de Z800’le birlikte geliyor. Çeşitli Eğlence ve Yüklemeler web sayfalarında bulunan heyecanlı 3D oyunların yanı sıra sözlük, seyahat ve finansal amaçlı araçlar gibi uygulamalar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.