SonyEricsson, satışlarını yüzde 51 artırdı

Sony Ericsson, 30 Eylül 2004’te sona eren üçüncü çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Üçüncü çeyrekte satılan ürün sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51 artışla 10,7 milyon adede yükselirken, aynı çeyrekteki cirosu yıllık yüzde 29’luk bir artışla 1 milyar 678 milyon Euro olarak gerçekleşti. Şirketin karı ise bu dönemde 136 milyon Euro oldu.
Sony Ericsson Başkanı Miles Flint, 2004’ün üçüncü çeyrek sonuçlarıyla ilgili olarak, “Sony Ericsson geçtiğimiz çeyrekte piyasaya sürdüğü heyecan verici ürünlerle portföyünü zenginleştirdi. Yılın üçüncü çeyreğinde satılan telefonların yüzde 60’tan fazlasının entegre kameralı olması, mobil görüntüleme lideri olarak pozisyonumuzu ortaya koyuyor. Bu çeyrekte ilk megapiksel kameralı GSM telefonu S700, yeni akıllı telefon (smartphone) P910 ve gençlere yönelik K500 gibi bir dizi ürün çıkardık. Bunlara ek olarak Vodafone’la birlikte ilk 3G UMTS telefonu V800’ü duyurduk.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.