Ana sayfa BT Gündem Sophos ve Lenovo güvenlikte güçlerini birleştirdi

Sophos ve Lenovo güvenlikte güçlerini birleştirdi

89
0

BT güvenliği ve veri koruma firması Sophos, Global PC üreticisi Lenovo’nun, Lenovo Think ürünlerinde Sophos güvenliği ve veri koruma teknolojilerini kullanarak, kanal ortağı yapısıyla çalışacaklarını duyurdu. Lenovo bu çalışmalarla birlikte, ürünlerinde Sophos’un tehdit koruma çözümünü de sunacak.
Sophos Başkan Yardımcısı ve Global Satış/Saha Operasyonları Direktörü Mike McGuinness açıklamasında “Biz, ileri tehditler ve daha sıkı düzenlemelerin artışıyla gizli veriyi güvenlik altına almak için Sophos’un proactive endpoint güvenliği çözümleri ile Lenovo’yla çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Mike McGuinness “Sophos, çeşitli teknolojileri kullanarak endpoint ve hassas veriyi güvenlik altına almaktaki benzersiz yaklaşımı ile anti virüs, anti spyware, güvenlik duvarı, HIPS, uygulama kontrolü, NAC, DLP ve şifrelemeyi tek bir çözüm ile arka planda yürütürken Lenovo müşterileri, daha az yatırımla daha geniş korumadan yararlanmış olacaktır.” dedi.

Lenovo Enterprise Ürünler, Yazılımdan sorumlu ikinci Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Peter Schrady açıklamasında “Biz, Sophos ile müşterilerimize bilgisayar donanım ve yazılım güvenliğinde daha güçlü bir kombinasyon sağlamak için çalışıyoruz. Şimdi müşterilerimiz Sophos’un güvenlik teknolojilerini geniş bir menüden, yüklenmesi kolay, tehdit koruma araçları ile parmak izi okuyucu ve şifreli sabit diskler gibi bilgisayar donanım özelliklerini ve yönetmeyi seçebilecekler” dedi.