SQL 2005 yüzde 35 daha yüksek performans sunuyor

Microsoft, yeni nesil veritabanı ve iş zekâsı ortamı SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006’dan oluşan yeni çözüm platformunu, tüm dünya ile aynı anda İstanbul’da da düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Microsoft ekosisteminin büyük ilgi gösterdiği lansman, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem ve HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga yeni veritabanı platformu üzerindeki çözümlerini anlattı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, bilişimi tıpkı motosiklet kullanmak gibi bir tutkuya benzettiği konuşmasında, yeni çözüm platformunun, iş süreçlerini kısaltarak Türkiye’nin bilişimle kalkınması vizyonuna önemli katkı sağladığını ifade etti.

Çağlayan Arkan, lansmanını yaptıkları çözümlerin, işletmelerin düşüncelerini eylemlere dönüştürmelerini kolaylaştıran ve sonuçta daha doğru kararları, daha hızlı almalarını sağlayan kanıtlanmış bir platform sunduklarını, HP ve Intel gibi, iki öncü firmanın da aralarında bulunduğu iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006 ile daha doğru kararların, daha hızlı alınabilmesini sağladıklarını dile getirdi.

Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem ise konuşmasında Intel tabanlı sunucu platformlarında çalışan Microsoft SQL Server 2005’in, kurumların büyük miktardaki verilerini daha hızlı ve verimli şekilde yönetmelerine yardımcı olduğunun altını çizdi.
Son kuşak Itanium işlemcilerile birlikte çalışan SQL Server 2005 , bir önceki kuşak SQL Server’a kıyasla, yüzde 20 daha düşük maliyet ile yüzde 35 performans artışı sağlıyor

Şahin Tulga ise, tüm dünyada Itanium üzerinde en çok Microsoft çözümü satan şirket olduklarını iddia etti.

SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006’dan oluşan yeni çözüm platformu, kurumsal bilgi yönetimine yeni bir yaklaşım getirerek daha verimli çözüm geliştirmeye olanak tanıyor. Daha yüksek erişilebilirlik seviyesi sunan yeni çözümler, zenginleştirilmiş güvenlik özellikleri, geliştirilmiş yönetim yeteneğine sahip.

Microsoft’un iş ortaklarının ve geniş ekosisteminin desteğiyle sunulan uygulama platformu, var olan sistemlerle daha kolay entegre edilebilmesiyle bir evrim niteliğinde. SQL Server 2005, BizTalk Server 2006 ve Visual Studio 2005’in sıkı entegrasyonu ve beraberinde getirdiği yeniliklerle özet olarak işletmelere aşağıdaki faydaları sağlamaktadır:

•Daha verimli çözümler üretilmesini sağlayan entegre bir platform yoluyla işletmelerin daha hızlı sonuçlar elde etmesi,

•Bu platform üzerinde geliştirilen çözümler sayesinde temel iş süreçlerine ve iş zekâsına yönelik daha geniş bir algılama yoluyla daha doğru kararlar verme,

•İşletmelerin güvenilir ve kritik öneme sahip sistemlerini oluşturmak için kanıtlanmış bir platformdan faydalanma

Microsoft’un yeni çözümleri, her seviyeden bilgisayar uzmanının, farklı düzeylerdeki ilgi ve ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kurumsal çözümler geliştiren IT profesyonellerinden, üniversite öğrenimi sırasında proje geliştiren öğrencilere ve hatta bu alanda sadece özel ilgiye sahip kişiler de, yeni çözümlerde kendi ihtiyaçlarına cevap bulabiliyor.

SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006 ile sunulan platform yenilikleri, son birkaç yıldır Windows Server 2003 ve .NET’e yapılan önemli yatırımlarla oluşturulan temele dayanıyor. Microsoft, 2000 yılında en kapsamlı uygulamaları çalıştıracak kurumsal sınıf veritabanı sunucusu olan SQL Server 2000’i piyasaya sunmuştu. Birkaç yıl sonra ise .NET’i tanıttı ve bunu takiben, Windows Server 2003’ü piyasaya çıkardı. Bu çözümler, geliştiricilere, Web servisleri için eşsiz bir verimlilik ve temel destek sağladı, dolayısıyla, birbirine bağlı sistemleri sunmak için bir temel oluşturdu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.