Ana sayfa BT Gündem SQL Server R2 Türkiye’de

SQL Server R2 Türkiye’de

93
0

Microsoft, kurumsal bilgi platformlarına hayat veren SQL Server 2008 R2’nin dünya lansmanını gerçekleştirdi. Günümüzün en gelişmiş veritabanı teknolojilerini bünyesinde bulunduran Microsoft SQL Server 2008 R2, kurumlara bilginin yönetimi, erişimi ve sunumu için zengin araçlar sunuyor. Ürün self servis yönetim ve iş zekası araçlarının yanı sıra Bulut platformlarıyla entegre olabilen ölçeklenebilir mimarisiyle de büyümeye odaklı şirketlerin gözdesi olmaya hazırlanıyor. Microsoft SQL Server 2008 R2 piyasayla buluşmadan önce test sürümünü 300 binden fazla kullanıcı internetten indirdi. Microsoft müşterilerinin büyük ilgi gösterdiği yeni sürüm Mayıs 2010 itibarıyla iş ortakları kanalı üzerinden pazarla buluşacak. Dünya üzerinde 2 bini aşkın sayıda bağımsız yazılımevi,Microsoft SQL Server 2008 R2 ile kendi çözümlerini geliştirme hazırlığı yapıyor. Bankacılıkta Temenos, üretimde PTC, perakendecilikte RedPrairie ve telekomünikasyonda Convergys gibi küresel ölçekte iş yapan yazılımevlerinin geliştirdikleri kritik iş uygulamaları için tercih ettiği Microsoft SQL Server 2008 R2, SAP, Kronos ve Epicor Software gibi dünyanın önde gelen iş çözümleri üreticileri tarafından da destekleniyor.

SQL Server 2008 R2 ne vaat ediyor?
Microsoft’un çarpıcı yenilikler eklediği Microsoft SQL Server 2008 R2, kullanıcılara rahatlıkla yönetebilecekleri ve yüksek verim elde edebilecekleri bir iş zekası platformu sunuyor. Ayrıca bu yeni sürüm de iş ihtiyaçları doğrultusunda müthiş ölçeklenebilirliği ve BT operasyonlarında sağladığı kolaylıklarla veri merkezlerinin en sevdiği yazılımlardan biri olmaya aday görünüyor.
Bulut Bilişim platformlarının yaygınlaşmasıyla kurumsal bilgi platformlarının internet servisleriyle olan entegrasyonu da Microsoft SQL Server 2008 R2’nin en çok konuşulan özellikleri arasında yer alacak.