Starlink Türkiye’ye gelecek mi?

Elon Musk'ın Starlink'i Türkiye'de hizmet vermek üzere BTK'da Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve BTK yetkilileri ile görüştü

Hafta başında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştiren Elon Musk’ın Starlink’i Türkiye’de faaliyet göstermek için BTK yetkilileri ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Dr. Fatih Sayan, sosyal ağlarda paylaştığı toplantı fotoğrafı ile Starlink’in Türkiye’de hizmetine ilişkin 25 Eylül’de sektör temsilcileri ile bir görüşme yapıp, onların da fikirlerini alacaklarını açıkladı.

Dr. Fatih Sayan’ın toplantıya ilişkin yaptığı açıklama ve paylaşım şöyle

Alçak yörünge uydu hizmeti sunan Starlink, ülkemizde de faaliyette bulunmak istediklerine dair taleplerini iletmişlerdi.

Bu taleplerine istinaden, bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzda SpaceX yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantı neticesinde; 25 Eylül 2023 Pazartesi günü uydu hizmetleriyle ilgili paydaşlarımız başta olmak üzere tüm haberleşme sektörümüz ve kamuoyu görüşlerini alacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu