Ana sayfa BT Gündem Sun’dan yeni bir demo merkezi

Sun’dan yeni bir demo merkezi

174
0

Sun Microsystems’ın Türkiye’deki stratejik iş ortaklarından Servus, müşterilerine Sun teknolojilerini daha iyi ve yakından anlatmak, bu teknolojileri satın almadan önce deneme şansı sunmak amacıyla bir demo merkezi kurdu. Yeni demo merkezi ile Servus, kurumların teknolojik altyapılarını yenileme aşamasında kendi ortamlarına benzer simülasyon ortamlarına duyduğu ihtiyaca yanıt vermeyi, yüzlerce makinanın tek cihazda konsolidasyonu, karmaşık replikasyon süreçlerinin OpenStorage gibi bir ürünle tek tıkla çözümlenmesi gibi konuları birebir deneyerek görmelerini sağlamayı hedefliyor. Servus Genel Müdürlük binasında hizmete giren demo merkezi, kurumlara Sun teknolojileri ve diğer ortamları ile birlikte geniş bir demo ortamı sunuyor. Servus müşterileri, demo merkezinde Sun’ın Solaris Ldom ve ZFS teknolojilerini, SPARC Enterprise T5140, Sun Fire X4170 ve Sun Fire 4200 sunucularını, Sun StorageTek 2540 ve Sun 7000 Serisi depolama ürünlerini yakından inceleme ve deneme olanağı buluyorlar. Demo merkezinde bir adet T serisi sunucu, 1 adet AMD tabanlı Sun Fire X4200 sunucu, 2 adet Intel Nehalem işlemci tabanlı Sun Fire X4170 sunucu, depolama tarafında da Sun StorageTek 2540 ve Sun Unified storage 7000 serisinden 7140 ve J4400 bulunuyor. Servus Demo Merkezi’nde müşterilerin kullanabileceği alanın yanı sıra, buradaki ürünlere ayrıca ulaşabilecekleri bir çalışma odası da tahsis edilebiliyor. Kurumlar Servus Demo Merkezi’ni ve çalışma odalarını istedikleri zaman kullanabiliyorlar.

Sun Microsystems Türkiye Kanal Müdürü Sinan Kezer “Servus’la yıllardır beraber gerçekleştirdiğimiz birçok projede kullanıcıların ürünlere bizzat yakınlaşmasının önemini her safhada gördük. Özellikle son dönemde sunduğumuz, maliyetleri çok ciddi oranlarda azaltan ve projeleri hayata geçirmekte çok ciddi zaman tasarrufları sağlayan çok çekirdekli işlemcileri, OpenStorage gibi yaklaşımları müşterilerimiz kendi gözleri ile görmeden inanmakta zorluk çekiyordu. Bu nedenle ve müşterilerin kendi ortamlarını veri merkezlerinin dışında simüle etme isteklerine yanıt vermek üzere Servus’la birlikte bu yatırıma karar verdik” dedi. Demo merkezinde kısa sürede çok başarılı sonuçlar aldıklarını kaydeden Kezer, Servus’un da Sun’la birlikte bu yatırımı planlıyor olmasının işbirliklerinin stratejik hedeflerine ne kadar çok örtüştüğünün güzel bir göstergesi olduğunu belirtti.  

Servus Demo Merkezi’nin, pek çok kullanıcının  rahatlıkla erişebileceği bir yer olması açısından önem taşıdığını belirten Servus Genel Müdür Yardımcısı  Mehmet Edin, bu yatırımı gerçekleştirmelerinde Sun’un ciddi katkıları olduğunu belirtti. Demo merkezinde yaptıkları sunum ve testleri takiben kısa sürede yeni müşteriler de elde etmeye başladıklarını belirten Edin, teknolojik altyapılarını yenilemek isteyen kurumları Sun teknolojilerini yakından incelemek için demo merkezine beklediklerini ifade etti.