Sun’ın başarılı Türk’leri

Sun Microsystems Türkiye, yurtdışına transferlerine iki yeni isim daha ekledi. 96 ülkenin yeraldığı Sun Microsystems Güney Avrupa, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İş Ortakları Pazarlama Müdürlüğü’ne Serdar Sayar getirildi. 6 yıldır Sun Microsystems’ta çalışan Sayar, son olarak şirketin Türkiye ve Orta Asya’dan Sorumlu Satış Kanalları ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütüyordu.Liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Serdar Sayar, 1987 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Sayar, iş hayatına 1987 yılında Aselsan’da başladı. Ardından, OSITEK firmasında yönetici ortak ve Genel Müdür olarak görev yapan Sayar, 1999 yılından bu yana Sun Microsystems’ta çalışıyor.

Şirkette yurtdışına terfi eden diğer bir isim ise Bircan Arslan oldu. Arslan, Sun Microsystems’ın Türkiye, Orta Asya, Yunanistan, Balkanlar ve İsrail’den oluşan Akdeniz Bölgesi’ne Müşteri Çözümleri’nden Sorumlu Müdür olarak atandı. 7 yıldır Sun’da çalışan Bircan Arslan, şirkette daha önce Türkiye ve Orta Asya Müşteri Çözümleri Yöneticisi olarak görev yapıyordu.

1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Bircan Arslan, yüksek lisansını da yine aynı üniversitede tamamladı. Arslan, Sun Microsystems’dan önce sırasıyla BOSS, Teksis ve HP’de çalıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.