Ana sayfa BT Gündem Sun’ın karakutusu felakette iş süreklilliğinizi sağlayacak

Sun’ın karakutusu felakette iş süreklilliğinizi sağlayacak

109
0

Sun Microsystems, deprem, sel, yangın gibi işinizi kesintiye uğratabilecek ve kurumunuza zarar verebilecek her türlü felakete karşı dünyanın ilk sanallaştırılmış veri merkezi Black Box’ı hizmete sunuyor. Blackbox ile, olası bir felaket durumunda tehlikeden uzak, güvenli bir noktada kullanabileceğiniz yüksek performanslı, basit ve modüler bir veri merkezine sahip olacaksınız. Blackbox,özellikle deprem üssü, uluslararası yardım konvoyları, sismik araştırma merkezleri ve telekom operatörleri gibi kurum ve kuruluşlara veri güvenliğinin yanı sıra ciddi fiyat/performans avantajı getiriyor.Sun Microsystems işlerini deprem, fırtına, yangın gibi doğal afetler, ciddi ve sürekli elektrik kesintileri gibi durumlarda kesintiye uğramadan sürdürebilmek isteyen kurumlara Blackbox Projesi ile yanıt veriyor. Özellikle deprem üsleri, uluslararası yardım kuruluşlarının konvoyları ve petrol arama istasyonları gibi merkezlere kolayca adapte edilebilen konteyner yapıdaki bu sistem, bir gemi konteynerinde kurulu, havalandırmalı modüllerden oluşan Web 2.0 uyumlu sanal veri merkezi ile kurumlara büyük ölçekli ortamlarda yüksek hıza sahip, uzaktan yönetebilecekleri bir veri merkezine sahip olma olanağı sunuyor. Güçlü ve güvenli bir altyapıya ve hızlı ve yüksek verimde etkinliğe sahip olmak isteyen kurumlar, Blackbox ile veri merkezi yatırımlarını yeniden düzenleme olanağı buluyor.

Blackbox sayesinde askeri kurumlar, kamu kurum ve kuruluşları, yardım kuruluşları, telekomünikasyon operatörleri, özel sektörde hizmet veren kurumlar, yüksek performanslı bilgiişlem operasyonlarını, akla gelebilecek her yerde mekandan bağımsız olarak gerçekleştirme olanağı buluyor. İstenilen her yere, istenilen zamanda kurulacak hız ve esnekliğe sahip olan Blackbox, yüzde 1 başlangıç maliyetiyle, her 30 cm²’de 1/5 oranında maliyet ve yüzde 20 daha az enerji tüketimiyle dünyanın her yerine çok yüksek boyutlarda kapasite ve yetkinlik taşıyabiliyor. Blackbox, 250 Sun Fire™ sunucusu kullanarak 2 petabyte’lık depolama ya da 7 terabyte’lık hafıza gücüne çıkabiliyor.

Sun’ın yenilikçi yaklaşımı, ağ bilgiişlem altyapısı ve HPC deneyimini bir araya getiren ve Solaris 10 İşletim Sistemi üzerinde çalışan Blackbox, çevreye duyarlılık anlamında da devrim niteliği taşıyor. Blackbox, hızlı ve kolay kurulum, çok yüksek yoğunlukta bilgiişlem (500 CPU, 2000 çekirdek ya da 8000 işlem parçacığının üzerinde kapasite), çok yönlülük ve esneklik gibi avantajları beraberinde getiriyor.