Symantec’de ciro yüzde 48 arttı

Symantec, 2005 mali yılının ilk çeyreğinde gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 48 artırdı. Bu gelişme üzerine şirket, 2005 yılına ilişkin beklentilerini revize etti. 2 Temmuz 2004 tarihinde sona eren 2005 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarına göre 577 milyon dolar ciro yapan Symantec, böylece bir önceki yılın aynı dönemine oranla gelirlerini yüzde 48 artırmış oldu.Symantec CEO’su ve Başkanı John W.Thompson, Symantec’in kurumsal pazara yönelik sunduğu ürünlerin sayısının artmasına paralel olarak bu pazarda daha da güçlendiklerini ifade ederek, kutu ürünleri pazarında da beklentilerinin üzerinde sonuçlar aldıklarını belirtti. Thompson, güvenlik ve ağ yönetiminin her geçen gün birbirine daha da yaklaşması ve gerek kurumsal gerekse ev kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik zengin ürün ve hizmet seçenekleriyle Symantec’in pazarda çok daha güçlü bir konuma geldiğini vurguladı.
2005 mali yılının ilk çeyreğinde Symantec’in kurumsal pazardan elde ettiği gelir yüzde 24’lük büyüme ile toplam gelirinin yüzde 48’ini oluşturdu. Symantec’in ev kullanıcılarına yönelik pazardan elde ettiği gelir ise yüzde 79 artışla toplam gelirinin yüzde 52’sini oluşturdu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.