Ana sayfa BT Gündem Symantec de ikiye bölünüyor

Symantec de ikiye bölünüyor

188
0

Dünyanın önde gelen güvenlik ve veri depolama sirketlerinden Symantec de şirketi iki ayrı parçaya bölmek üzere.Internet güvenliği ve veri depolama alanında faaliyet gösteren Symantec’in de aynı HP’de olduğu gibi şirketi iki ayrı parçaya bölebileceği iddia edildi. Bloomberg’in haberine göre şirket internet güvenliği yazılımları ve veri depolama olmak üzere iki ayrı şirkete bölünecek. Şirket tarafından resmi açıklamanın ekim ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketi Hewlett-Packard (HP) şirketi yazıcılar ve bilgisayarlar olmak üzere iki ayrı bölüme ayıracağını duyurmuştu.

Gelirleri eriyor 

Internet güvenliği pazarı her yıl yüzde 10 ile 15 arasında büyürken geçtiğimiz iki yıldır Symantec kan kaybediyor. Şirketin ikiye bölünmesi ise her bir parçasının ayrı ayrı birer satın alınabilir şirket haline getirecek. Aralarında EMC ve HP’nin de bulunduğu birçok şirket Symantec’in internet güvenliği bölümü veya veri depolama alanındaki bölümünü satın alabilecek pozisyonda bulunuyor.