Ana sayfa BT Gündem Symantec, KOBİ güvenlik setini genişletiyor

Symantec, KOBİ güvenlik setini genişletiyor

75
0

Symantec “kobi’lerin” kendi faaliyet alanları kapsamında oluşturdukları, kullandıkları ve saklı tuttukları bilgileri korumaları için oldukça geniş tercih olanakları ve esneklik sunan KOBİ Koruma Portföyüne getirdiği yenilikleri ve ek fonksiyonaliteleri duyurdu. 2010 yılı yaz aylarında kullanıcıların erişimine sunulacak olan Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business Edition kobilere, masa üstü bilgisayarlar, diz üstü bilgisayarlar ve sunucuların yedeklenmesi ile iş sürekliliğini kesintisiz kılan kurtarma fonksiyonalitelerine ek olarak, uç nokta ve mesajlaşma güvenliği gibi çözümler de sağlıyor. KOBİLER için Değişen Tehdit Ortamı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerden büyük ölçekli organizasyonlara kadar her kurum için bilgi kavramı, faaliyetlerin yürütülmesi noktasında oldukça etkili bir öneme sahip. Bu noktada kobiler de banka hesap numaraları, kredi kartı bilgileri ve müşteri ya da çalışan kayıtları gibi gizlilik içinde saklı tutulması gereken birçok bilgiye sahip oldukları gibi, bu bilgileri sızdırmayı amaçlayan birçok riskle de karşı karşıyalar. Siber suçlular son dönemde eskisine kıyasla hiç görülmemiş bir oranda büyük ölçekli kurumlara nazaran çok daha az kapsamlı güvenlik önlemleri olan küçük ölçekli işletmeleri hedef almaktalar. 2009 yılında sonuçları kamuoyu ile paylaşılan Symantec araştırmasına (Symantec survey) göre kobiler, bilgi risklerinin oldukça farkında olmalarına rağmen bilgilerini korumak adına atılması gereken en temel adımları henüz atmamış bulunuyorlar. Söz konusu araştırmaya katılan kurumların %50’sinin henüz bir uç nokta korumasına, %47’sinin ise veri yedekleme çözümüne sahip olmadıklarını belirtiyor.

Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business Edition Temel Güvenlik Anlayışının Ötesine Geçiyor
· Komple Koruma: Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business kobileri, geleneksel antivirüs teknolojisinin yeterli olamayacağı dış ve iç tehditlere ve bilgi kayıplarına karşı etkin şekilde koruyan yeni, komple bir koruma fonksiyonalitesi sunuyor. Bu koruma seti, masa üstü ve diz üstü bilgisayarlar gibi uç noktalara karşı kapsamlı bir güvenlik sağlamakla kalmıyor, mesajlaşma güvenliğinin yanı sıra, e-posta ağ geçitlerinde sunduğu gelişmiş içerik filtreleme fonksiyonalitesi ile de veri kayıplarının önlenmesine ilişkin çözümler oluşturuyor.
· İş Sürekliliği: Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business, güvenlik, yedekleme ve kurtarma yazılımları teknolojilerini tek bir çözümde buluşturarak komple bilgi koruması sunuyor ve kobilerin masa üstlerini, sunucularını ve herhangi bir kesinti durumunda sorunsuz çalışabilecek uygulamalarını güven altında tutuyor. Erken tehdit uyarıları gönderen ve yeni bir tehdit ortamı oluştuğunda yedekleme fonksiyonalitesini otomatik olarak devreye sokan Symantec Global İstihbarat Ağı vasıtasıyla kullanıcılar, gerçek zamanlı güvenlik fonksiyonalitesine kavuşarak pro-aktif olarak korunuyor.
· Kolay Yönetim: Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business, BT yönetimini kolaylaştırdığı gibi, kobilerin tek bir ürünle yedekleme, kurtarma ve güvenlik çözümlerinin hepsine birden sahip olmaları ve tüm bu birimleri tek bir çözümle yönetmeleri nedeniyle önemli bir mali tasarruf sağlıyor. Çözüm, kullanıcının BT ortamına en az sorun teşkil edecek şekilde ve oldukça hızlı biçimde uygulanıyor.

Yeni “Bardındırılan” Opsiyonlar KOBİLERİ Bulut Gücüne Ulaştırıyor

Symantec Koruma Seti, Symantec Protection Suite Advanced Business kullanıcılara, Symantec’in “Barındırılan” Hizmetleri aracılığı ile e-posta ve web güvenliği gibi ek opsiyonlar sunmasının yanı sıra, kendi ortamlarında ve bir Servis olarak Yazılım (SaaS) teknolojilerini kullanım esnekliği de sağlıyor. SaaS, kobilerin, e-posta ve web trafiğini tek bir web-tabanlı yönetim konsolu aracılığı ile yönetmelerini ve korumalarını sağlayarak mesajlaşma güvenliği için gerekli donanım ve yazılımları yerinden yönetme ihtiyacını en aza indirgiyor. Buna ilaveten Symantec, ek bir donanım ya da yönetim yazılımı olmaksızın bilgisayar sistemleri için kapsamlı güvenlik isteyen kobilere de, yeni bir SaaS sunumu olan Symantec Hosted Endpoint Protection’ı yakın bir zamanda kullanıcıların erişimine sunmuş bulunuyor.