T-pay ile benzin istasyonlarında self servis dönemi

Teknoloji Holding şirketlerinden T-Tronics, akaryakıt pompaları için dış ödeme terminali T-Pay Station’ı tanıttı. 9 Eylül’de Ankara Hilton’da gerçekleştirilen Enerji Günleri Konferansı sırasında tanıtılan ürün benzin istasyonlarında 1 Ocak’da yürürlüğe girecek yeni uygulama için tasarlanmış. Akaryakıt pompalarında ödeme kaydedici cihaz uygulaması, 1 Ocak 2005’de yürürlüğe girecek. Uygulama öncesinde konuyla ilgili tarafların biraraya geldiği bilgilendirmeye yönelik Enerji Günleri Konferansı’nın ödeme kaydedici cihaz üreticilerinin yer aldığı oturuma, Teknoloji Holding Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grup Başkanı Cem Soysal katıldı. Soysal, kamuoyunda uygulamaya ilişkin, yalnızca fiş verme işlevinin ön plana çıkarılmasına karşın, geliştirdikleri T-Pay Station’ın teknolojik özellikleriyle, işletmelerin kazançlarını artıracak avantajlar sunduğunu belirtiyor. T-Pay Station hem çok amaçlı bir ödeme sistemi hem de istasyon otomasyonunun en önemli parçası olma özelliğine sahip olduğu vurgulanıyor. T-Tronics, etkinlik alanında bulunan standında, T-Pay Station’’ı uygulamalı olarak tanıttı.

Maliye Bakanlığı’nın yetkili kıldığı ODTÜ’de teknik onayda olan cihaz, değişik akaryakıt dağıtım şirketlerinin İstanbul’daki istasyonlarında test edildi. İstasyonların yapılarına ve bütçelerine göre değişik modelleri bulunan T-Pay Station, nakit, kredi kartı, akıllı kart, uzaktan okunan kartlar ve promosyon kuponlarının hepsiyle ödeme yapma olanağı sunuyor. Şirket amacını, kullanıcı şirketlerin en fazla işine yarayacak çok amaçlı bir ürün yaratmak olduğunu belirtiyor. Özellikle plaka girişini daha da kolaylaştırmak için, istasyonların araç sahiplerine plaka bilgilerinin yer aldığı barkodlu kart vermesi için bir çalışma yapıldığı; bu barkodu okuyarak otomatik olarak araç plakasının alınacağı belirtiliyor. Tüm Türkiye’de sistemi kurup, kullanıcı eğitimi ve satış sonrası desteğini verecek ekibin ve üretim bandının hazır olduğunu belirten T-Tronics yetkilileri, yakında teknik onayın da verilmesiyle, istasyonlara hizmet vermeye başlayabileceklerini belirtiyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.