Ana sayfa BT Gündem Tablette oyun yeni başlıyor

Tablette oyun yeni başlıyor

99
0

Hem büyük ölçekli kurumlar hem de kişisel kullanım için uygun olan BlackBerry PlayBook, kullanıcılara eşsiz bir web taraması, çoklu görev olanağı, yüksek multimedya performansı gibi özelliklerin yanı sıra, gelişmiş güvenlik özellikleri, yepyeni bir kurumsal destek ve IT bölümleri ile uygulama geliştiriciler için çığır açan bir geliştirme platformu sunuyor. Güçlü ve yenilikçi BlackBerry PlayBook, büyüyen tablet pazarında oyunun kurallarını değiştirecek bir ürün olarak öne çıkıyor.

BlackBerry PlayBook’un 2011 yılı başında ABD’de, 2011 yılında 2. çeyreğinde ise uluslararası pazarlarda sunulması bekleniyor.

BlackBerry PlayBook hakkında daha ayrıntılı bilgilerin yer aldığı basın bültenini incelemek için http://press.rim.com/release.jsp?id=4577 veya www.blackberry.com/playbook linklerini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca BlackBerry PlayBook ve BlackBerry Tablet OS ile ilgili DEVCON’da gösterilen video’ya linkten ulaşabilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=eAaez_4m9mQ

BlackBerry PlayBook’un öne çıkan özellikleri:

7” LCD, 1024 x 600, WSVGA çoklu dokunuş destekleyen dokunmatik ekran
Simetrik çoklu işlemleri (multiprocessing) destekleyen BlackBerry Tablet OS işletim sistemi
1 Ghz çift çekirdekli işlemci
1 GB RAM
Çift yüksek çözünürlüklü HD kamera (önde 3MP, arkada 5 MP), 1080p HD video kayıt desteği
Video oynatma: 1080p HD Video, H.264, MPEG, DivX, WMV
Ses oynatma: MP3, AAC, WMA
HDMI video çıkışı
Wi-Fi -802.11 a/b/g/n
Bluetooth 2.1 + EDR
Bağlantılar: microHDMI, microUSB, şarj
WebKit/HTML-5, Adobe Flash Player 10.1, Adobe Mobile AIR, Adobe Reader, POSIX, OpenGL, Java formatlarını destekleyen açık ve esnek platform
Ultra ince ve taşınabilir:
Ebatlar: 5.1”x7.6”x0.4” (130mm x 193mm x 10mm)
Ağırlık 400 gr- 1 pound’dan az
BlackBerry PlayBook ile ilgili ek özellikler ve detaylar tablet pazara sunulurken veya sunulmadan kısa bir sure önce paylaşılacak.
RIM gelecekte 3G ve 4G modellerini de pazara sunmayı planlıyor.