Tansu Yeğen IBM Türk’te göreve başladı

Tansu Yeğen IBM Türk’ün hizmet birimi Global Services’ta çalışmaya başladı. 11 Nisan’da göreve başlayan Tansu Yeğen son olarak Turkcell’in Almanya’da kurdğu Turkcell Europe isimli şirketin yapılandırılmasında aktif rol almıştı. Daha önce de Turkcell’in Ukrayna’da faaliyet gösteren life:) isimli Operatörde Genel Müdürlük görevini yürüten Yeğen Turkcell Grubuna 2006 yılı sonunda katılmıştı. Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta IT uzmanı olarak başlayan Tansu Yeğen, bu şirkette sırasıyla PC Satış Uzmanı ve PC Kanal Yöneticisi olarak çalıştı. Kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de PC, sunucu, dizüstü bilgisayarlar, yedekleme ürünleri, ağ ürünlerinden sorumlu Ürün Pazarlama Müdürü olarak devam eden Yeğen, daha sonra aynı şirkette Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucubilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Yeğen’in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye’de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ’lere yönelik “Çözüm 2000 Projesi” ise Microsoft’un dünya çapındaki 245 projesi arasından “en iyi uygulama” seçildi.

Genç Yönetici İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada “Türkiye’nin 50 başarılı işadamı” arasında gösterilen Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise “Türkiye’nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi” arasında yer aldı.

1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu