Tatilde, internet eziyeti çekmeye son

TP-Link, orta ve küçük ölçekli kuruluşlara yönelik ağ ürünlerinde de iddialı. Bu yıldan itibaren Türkiye’de kurumsal pazara daha fazla odaklanan şirket, konaklama sektöründe faaliyet gösteren pek çok kuruma ağ çözümü sağladı.Farklı ağ ürünleriyle küçük bir pansiyondan beş yıldızlı otele değin her ölçekte kurumun ihtiyacı olan çözümü sunabilen TP-Link, başta yönetilebilen ve yönetilemeyen ağ anahtarları (switch), kolay kullanımlı erişim noktaları (access point) ve dış mekan ağ çözümleriyle konaklama sektöründeki kuruluşların ağ gereksinimini karşılayabiliyor.Türkiye geneline yayılmış çözüm ortakları aracılığıyla kurumsal müşterilere hizmet veren TP-Link, ağ ihtiyacının belirlenmesi, projelendirilmesi, ürünlerin sağlanması, kurulumu ve satış sonrası destek hizmetlerini kapsayan paket bir çözüm sağlıyor. Geniş ürün yelpazesi ve fiyat seçeneği sayesinde az odalı ve katlı bir konaklama mekanından, geniş alana yayılmış ve çok odalı bir yapıya değin farklı büyüklükteki kurumlara çözüm sunabiliyor. Son dönemde yurtdışında İtalya’dan (Hotel Villa Madruzzo) Yunanistan’a (Levante Aqua Sol Hotel – Patmos Aktis Suiets&SPA), Kolombiya’dan (Barranquilla Plaza) BAE’ye (Bin Majid Beach Resort) farklı ülkelerde pek çok otele ağ çözümleri kuran şirket, Türkiye’de de Hampton By Hilton, Susesi Hotel, Familya Otel, Kapris Otel, Kilimli Pansiyon gibi konaklama sektöründe faaliyet gösteren kurumlara ağ çözümleri sundu.
Konaklama sektöründe referans listesini sürekli artıran TP-Link, marka bağımsız çalışan, kolay kurulup yönetilebilen, kaliteli ve uygun fiyatlı ağ ürünleriyle kurumsal pazarda 2018 yılında daha da iddialı olacak.
En çok istenen 3 hizmetten birisi Wi-fi
Diğer bir kablosuz ürün tedarikçisi Zyxel’in tarafından 2Europe araştırma şirketine yaptırılan ankete göre Wi-Fi internet erişimi hizmet kalitesi otel seçiminde önemli bir kriter. Aynı araştırma verilerine göre otel misafirleri gürültüden sonra en çok zayıf Wi-Fi sinyalinden şikayetçi oluyor.
Zyxel tarafından yapılan yeni bir araştırma, Avrupa’daki otellerin yarısından fazlasında (%55) müşterilerin en çok talep ettiği üç hizmetten birisinin Wi-Fi olduğunu gerçeğini ortaya koydu. Aynı araştırma verilerine göre otellerin yüzde 38’i, ağa bağlanan cihaz sayısının çokluğu sebebiyle daha iyi hizmet sunmak için ekstra çaba sarf ediyor ve yeni teknolojilere yatırım yapıyor. Araştırma verilerine göre Wi-Fi otellerde en çok talep edilen üç hizmetten biri olarak tanımlanıyor. Ankete katılanların beşte biri (%18) zayıf Wi-Fi sinyalini gürültüden sonra en çok şikayet alan ikinci konu olarak değerlendiriyor. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu