Tatlıses’in sesini yurtdışı da duyacak

Tatlıses TV ve Radyosu, Ericsson Mobility World Türkiye, Ericsson Almanya ve ER-TEL, Erdem Telekomünikasyon desteği ile, artık Almanya’daki izleyicileri ve dinleyicileriyle buluşabilecek.Ericsson’un IPX (Internet Payment Exchange) sistemine katılımlar artıyor. Akademi Türkiye’nin ardından, Tatlıses TV, Radyo Tatlıses ve İmparator FM de mobil yurtdışı kervanına katıldı. Tatlıses TV izleyicileri, Radyo Tatlıses ve İmparator FM dinleyicileri artık Almanya’dan da en sevdikleri DJ ve de VJ’lere ulaşabilecekler. Ericsson IPX (Internet Payment Exchange) sistemi ve “gencep” istek oylama servisinin ortaklığında sunulan bu yeni servis sayesinde, Almanya’daki tüm GSM şebekelerinden 81789 numarasına kısa mesaj göndermek kaydıyla mesajlarını ulaştırabilecekler.

Ericsson IPX, dünyanın neresinde olursa olsun bir mobil son kullanıcının, istediği mobil içeriğe ulaşmasını ve bu içerik için mobil telefon faturası üzerinden ödeme yapmasını sağlayan bir platform. Şu anda Almanya, tüm İskandinav ülkeleri ve Singapur’da 80 milyondan fazla mobil kullanıcıyı ve 50’den fazla içerik sahibi firmayı buluşturan bu servisin kısa sürede dünya çapında yaygınlaştırılması hedefleniyor.
Almanya’daki izleyiciler ve dinleyiciler, abone olunan GSM şebekesi ne olursa olsun, cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne TSES yazarak, bir boşluk bırakıp, mesajını göndermek istediği DJ yada VJ’in ismini, ardından da mesajı yazarak 81789’a gönderecekler.
Örneğin, VJ Pınar’a mesaj atmak için: “TSES PINAR Selam ben Almanyadan Ömer, sıradaki parçayı Türkiyedeki amcamlara gönderiyorum” şeklinde.

Ayrıca kullanıcılar mesajlarını isterlerse televizyon ekranında kayan yazı olarak da görebilecekler.Bunun için yapılması gereken TSES yazıp bir boşluk bırakıp mesajı yazdıktan sonra 81789 a göndermek. Bu servisin bedeli 0,49 Euro.

Ayrıca çok yakında Almanya’daki kullanıcılar, www.gencep.com sitesinde yer alan mobil eğlence servisinden de logo melodi indirebilecekler. Bunu için de yapılması gereken, içerik kodunu yazdıktan sonra 82877’ye mesaj göndermek. Bu servisin bedeli ise, 1,99 Euro.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.