Ana sayfa BT Gündem TBD Bilim Kurgu yazarlarını da okuyucularını da ödüllendiriyor

TBD Bilim Kurgu yazarlarını da okuyucularını da ödüllendiriyor

118
0

2007 TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması’na bu yıl rekor düzeyinde katılım gerçekleşti. Başvuran 153 öykü arasından ön değerlendirmeyi geçen öyküler seçici kurula gönderildi. Kazanan öyküler 5 Kasım’da açıklanacak.
TBD Bilişim Dergisi’nin, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Bilimkurgu Öykü Yarışması‘na katılım için verilen süre sona erdi ve katılımcı öyküler seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı.

Bu yıl 153 öyküyle rekor bir rakama ulaşılması üzerine TBD Bilişim Dergisi Yayın Kurulu bir Ön Değerlendirme kurulu oluşturdu. Ön değerlendirme kurulunun seçici kurulda değerlendirmeye alınmak üzere seçtiği öyküler şöyle sıralandı:

” Adem “,” Anu “,” Baba ve Oğul “,” Bekçi “,” Bez Bebek “,” Bir İş Başvurusu,” Cüce Ağaç “,” Değişken Böcek “,” Duygusuz Formüller”,” Dünya’dan Kalan Son Gemi”,” Düşünce “,” Elsa “,” Ferya’nın Zamanı “,” GB 3000 “,” Geri Dön Numan”,” Hassas Çamaşırları Ayrı Yıkıyoruz “,” İlk Oda “,” İstanbul’da Kış “,” Kapı “,” Kıyamet Asansörü “,” Kurgunun Sonu “,” Mavi Taş “,” Melankolik Sıçramalar “,” Melekler “,” Mentor “,” Mucizevi Tedavi “,” Nasıl Ad Bulacağım Bu Öyküye Şimdi “,” Okul Ödevi “,” PUS “,” Parazit “,” Rahim “,” Randevu “,” Rüya Kapanı “,” Saniyede 100 Teraflop “,” Şehir “,” Suret “,” Sııssssszzzzzz “,” Temsili Hayat “,” Vicdan “,” Y Komplosu”,

Yarışmayı kazanan öyküler, 5 Kasım 2007 tarihinde açıklanacak, ödül töreni ise Bilişim’07 kongresinin açılış gününde Sheraton Kongre merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ödül olarak birinci gelen yarışmacıya dizüstü bilgisayar, ikinci gelen yarışmacıya avuçiçi bilgisayar, üçüncü gelen yarışmacıya da dijital kamera verilecek.

Öyküleri okuyan da kazanacak
Öte yandan, TBD Bilişim Dergisi, bu yıl bilimkurgu edebiyatına olan ilgiyi artırmak için, TBD üyeleri arasında TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması‘nda birinci gelecek öyküyü tahmin etmeye yönelik ödüllü bir yarışma düzenliyor. Yarışma için Seçici Kurul‘a gidecek öyküler, yazarlarının rumuzlarıyla birlikte yalnızca TBD üyelerinin okuyabileceği şekilde www.tbd.org.tr/ adresinde yayımlanacaktır. TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması‘nda birinciliğe değer bulunan öyküyü bilenler arasında çekilecek kurada kazanan üç TBD üyesine birer armağan verilecek.