Ana sayfa BT Gündem TBD, Bilimkurgu Öykü Yazarlarını Yarışmaya Çağırıyor

TBD, Bilimkurgu Öykü Yazarlarını Yarışmaya Çağırıyor

133
0

Türkiye Bilişim Derneği’nin geleneksel Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın dokuzuncusu başladı. Dernek insan, çevre, zaman, bilim ve teknoloji arasındaki ilişkileri inceleyen öykülerinizi bekliyor.TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması’na son katılım tarihi 1 Ağustos 2007. Bu yıl yalnızca e-posta yoluyla gelen öykülerin kabul edildiği yarışmanın sonuçları 5 Kasım 2007 tarihinde açıklanacak. Ödül töreninin 14 Kasım 2007’deki TBD Bilişim Haftası Etkinlikleri sırasında yapılacağı yarışmada birinci gelen yarışmacıya bir adet dizüstü bilgisayar, ikinci gelen yarışmacıya avuçiçi bilgisayar, üçüncü gelen yarışmacıya da dijital kamera verilecek.

TBD Yönetim Kurulu üyeleri ile TBD Bilişim Dergisi Yayın Kurulu üyeleri dışında herkese açık olan yarışmaya katılacak olan öykülerin Türkçe yazılması ve daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor. Her yazarın tek bir öyküyle katılabileceği yarışmada seçici kurul Bülent Akkoç, Kaan Arslanoğlu, Necdet Kesmez, Prof. Dr. Cem Say ve Serdar Hamdi Semiz’den oluşuyor. Dereceye girecek öyküler TBD Bilişim Dergisi’nde yayımlanacak ve yapılacak bir seçime göre de kitaplaştırılacak. Daha önceki yarışmalarda dereceye giren öykülerden oluşan bir seçki 2005 yılında Remzi Kitapevi tarafından “Bilimkurgu Öyküleri” adıyla yayımlandı. Yarışmayla ilgili daha ayrınıtlı bilgi http://www.tbd.org.tr/ adresinden alınabilir.

TBD Bilişim Dergisi bu yıl bilimkurgu edebiyatına olan ilgiyi artırmak için, TBD üyeleri arasında TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışmasında birinci gelecek öyküyü tahmin etmeye yönelik ödüllü bir yarışma daha düzenliyor. Yarışma için Seçici Kurul’a gidecek öyküler, yazarlarının rumuzlarıyla birlikte yanlızca TBD üyelerinin okuyabileceği bir şeklinde http://www.tbd.org.tr/ adresinde yayımlanacak. TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışmasında birinciliğe layık bulunan öyküyü bilenler arasında çekilecek kurada kazanan üç TBD üyesine birer armağan verilecek.