TBD’nin yeni başkanı İlker Tabak

Türkiye Bilişim Derneği’nde (TBD) yeni dönemde başkanlık görevine İsmail İlker Tabak seçildi.İsmail İlker Tabak İzmir’de doğdu. 1982’de İzmir Atatürk Lisesi Fen Kolu’nu, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nü; 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 1995 yılında Bilişim Ltd’e katıldı.

Tabak, meslek yaşamı boyunca yazılım uzmanı ve proje yöneticisi olarak Bilişim Ltd’de aralarında ülkemizin önemli e-Devlet projelerinin de bulunduğu, başarıyla tamamlanan çok sayıda projenin yönetiminde yer aldı. Halen Bilişim Ltd’de yönetici olarak görev yapan Tabak, birçok bilişim projesinde görev aldı.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) üyesi, Türkiye Bilişim Vakfi (TBV) kurucu üyesidir. Yenişehir Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği (2007-2008) ve Hacettepe Mezunlar Derneği (HUMED) Yönetim Kurulu Üyeliği de (2009-2013) yaptı.

TBD Yönetim Kurulları’nda 19. Dönemden itibaren (Kasım 1992) Üye, Genel Yazman ve 2. Başkan olarak görev yapmıştır. TBD Ankara Şubesi Başkanlığı da yapan İ. İlker Tabak (2011-2013), TBD çatısı altında mesleki konularda çeşitli çalışma gruplarında görev aldı.

Mesleki bildiri ve yayınlarının yanı sıra, Yayın Kurulu Üyesi ve editörlerinden biri olduğu TBD Bilişim Dergisi’nde Simge adlı köşesinde düzenli olarak yazılar yazmakta olan Tabak, daha önce TBD 2. Başkanlığı görevini sürdürmekteydi.

TBD’nin yeni yönetim kurulu şöyle oluştu

İsmail İlker Tabak

Koray Özer

Vural Rıza İbrişim

Ahmet Pekel

Erhan Yalçın

Ersin Taşçı

Ertan Barut

İlteriş Şule

Levent Karadağ

Salih Özçiftçi

Üveyiz Ünal Zaim

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.