Tek rakibi Türk Hava Yolları

Sinema, tiyatro, spor ve online yayınlar bilet satışları konusunda Türkiye’deki öncü şirketlerden birisi olan MyBilet yazılımı ekibi tarafından hazırlanan QR Code teknolojisi kademeli olarak tüm biletleme işlemlerinde uygulanmaya başlıyor.

MyBilet üzerinden sinema, tiyatro veya spor karşılaşmalarına bilet alanların cep telefonlarına gelecek “Q ticket” mesajı ile etkinliklere giriş mümkün oluyor. Biletsiz geçiş teknolojisi olarak tanımlanan bu yenilik ile üyelerin internet, kiosk veya mobil uygulamalardan aldıkları biletleri bastırmaya gerek duymadan etkinlik mekanlarına cep telefonlarına gelen QR Code mesajını okutarak giriş yapabilecekler.

MyBilet üyeleri artık sinema, tiyatro veya spor karşılaşmalara kuyruk beklemeden, basılı fiziksel bilete gerek duymadan cep telefonlarına gelen QR Code sistemi ile giriş yapabilecekler. MyBilet’ten yapılan açıklamada;

“Ülkemizde biletleme alanında THY tarafından kullanılan QR Code sistemi ile biletsiz geçiş sistemi artık MyBilet’in bu uygulaması ile hayatımızda daha fazla yer alacak. Sinema, tiyatro ve spor karşılaşmalarında Q ticket uygulamasına geçerek hızlı, güvenli ve modern bir bilet altyapısı sağlıyoruz. Üyelerimiz artık mybilet.com’dan bilet alırken Q ticket uygulaması hakkında bilgilendirilecek. Biletlerini aldıktan sonra cep telefonlarına gelen QR Code mesajı ile başka hiçbir işleme gerek duymadan kontrol noktasından geçerek bilet altıkları etkinliği izleyebilecekler “ denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.