Teknoloji Holding, 100 milyon Euro’ya koşuyor

Teknoloji Holding cirosunu, 2004’ün ilk 9 ayında bir önceki döneme göre yüzde 60 artırdı. Bu yıldan itibaren mali yıl başlangıcını 1 Ekim olarak belirleyen grup, gelecek mali dönemde 100 milyon Euro ciro hedefliyor. Bu yıl Bilişim sektörünün yüzde 25 büyümesi beklenirken, Teknoloji Holding, bu oranın 2.5 katına varan bir büyüme gerçekleştirdi. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, “Grup olarak yeni alanlara yatırım yapmanın avantajlarını yaşıyoruz. Biz kendimizi yüksek teknoloji alanında konumlandırıyoruz. Yatırımlarımızı tasarım ve ürün geliştirmeye yapıyoruz. 2004’de oluşturduğumuz Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grubu’muzun da ciro elde etmeye başlamasıyla, gelecek yıl patlama yaratacağız. Bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, İran ve Mısır’da şirketlerimizi kurduk. 2007’de gelirlerinin üçte ikisini dünya pazarlarından elde eden bir teknoloji grubu olacağız.” sözlerini iletiyor.

Ar-Ge ve entelektüel sermayeye yatırım

Dünya pazarlarında özgün tasarım ve ürünlerle yer almayı hedefleyen Teknoloji Holding, Ar-Ge harcamalarını da sürekli artırıyor. Son 3 yılda ortalama 1.5 milyon Euro olan Ar-Ge harcamaları, 2004’de 2.5 milyon Euro olurken, gelecek yıl bu rakamın 3.5-4 milyon Euro’ya ulaşacağı belirtiliyor. Şu an 50 kişiyi bulan Ar-Ge ve yazılım geliştirme ekibinin daha da büyüyeceği açıklanıyor.

Teknoloji Holding’in çalışan sayısı da sürekli artıyor. Entelektüel sermayenin en önemli yatırımları olduğunu belirten Holding yetkilileri, bu artışın süreceğini söylüyorlar. Eylül sonunda yılbaşına göre yüzde 45 personel artışı yaşayan Teknoloji Holding’in 900’ün üzerinde çalışanı bulunuyor. Yıl sonunda bu sayının 1000’i aşması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.