Ana sayfa BT Gündem Teknosa’da Cep Mağaza dönemi

Teknosa’da Cep Mağaza dönemi

118
0

Teknosa; teknolojik gelişmelerle beraber boyutları küçülen cep telefonu, MP3 çalar, dijital fotoğraf makinesi gibi teknoloji ürünlerini aynı çatı altında buluşturan Teknosa Cep Mağazaları ile sektöre yeni ve farklı bir mağaza konsepti kazandırıyor. Teknosa Cep Mağazaları, küçük boyutları ve artan fonksiyonları sayesinde tüketiciler tarafından büyük ilgi gören teknoloji ürünlerinin satışını yapıyor. Teknosa Cep Mağazaları, tüketicilere keyifle alışveriş yapabilecekleri, ürünleri deneyebilecekleri ve ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilecekleri bir ortam sunuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan, Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörünün lideri Teknosa’nın büyüklüğüne ve yaygın hizmet ağına yakışan bir yeniliğe ve sektörde bir ilke imza attığını belirtti. Mehmet T. Nane, şunları söyledi: “Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber, teknoloji ürünlerinin fonksiyonları ve özellikleri artıyor, boyutları küçülüyor. Teknosa olarak, tüketicilerin günlük hayatlarında sıklıkla kullandıkları ve sürekli yanlarında taşıdıkları bu teknoloji ürünlerinin satışının yapılacağı Cep Mağazaları konseptini oluşturduk. Dijital fotoğraf makinesinden cep bilgisayarına geniş bir ürün yelpazesini farklı bir mağaza ortamında tüketicilere sunuyoruz. Onlara, Teknosa uzmanlığını ve güvenilirliğini hissedecekleri, keyifle alışveriş yapacakları bir platform yaratıyoruz. Aynı zamanda küçük ve orta ölçekli perakendecilere kurumsal yapımız, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile örnek olmayı hedefliyoruz.”

Teknosa, tüketicilerine çok daha yakın olma ve teknoloji ürünlerini her noktaya taşıma anlayışıyla, Teknosa Cep Mağazaları’nı ana cadde ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra, ara caddelerde de açmayı planlıyor. Yeni mağazacılık anlayışının ilk temsilcilerini Ümraniye Carrefour Alışveriş Merkezi ve Şişli’de açan Teknosa, mağaza sayısını hızla arttırmayı hedefliyor.

Teknosa Cep Mağazaları; cep telefonu, cep bilgisayarı, dect (telsiz) telefon, MP3 çalar, dijital fotoğraf makinesi, video kamera, aksesuar ve mobil hizmetlerin satışını yapıyor. Tüketiciler, açık olarak sergilenen ürünleri demo alanlarında deneyebiliyor. Mağaza alanına yerleştirilen ekranlarda ziyaretçiler, uzman satış danışmanları eşliğinde ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor. Tüketicilere teknoloji alışverişini keyifli bir mağaza ortamında sunan Teknosa Cep Mağazaları, uzman personeli ve hizmet kalitesi ile tüketicileri kendisine çekiyor.