Teknosa HSBC danışmanlığında satın alacak

Türkiye’nin hem ciro hem de mağaza sayısı açısından en büyük teknolojji perakende zinciri olan Teknosa yeni satınalma girişimlerinde danışmanlık yapması için HSBC yatırım ile anlaştı. Teknosa’dan bugün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) na yapılan açıklamada

Teknosa, pazardaki satın alma fırsatlarını değerlendirmek üzere HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş.(“HSBC”) ile danışmanlık sözleşmesi imzalamıştır. Şirket’in büyüme stratejisi; organik olduğu kadar satın almalarla da büyümek şeklindedir. Sözkonusu sözleşme çerçevesinde, Teknosa tüketici elektroniği sektöründeki olası satınalma fırsatlarını değerlendirmesi sürecinde danışmanlık alacaktır” denildi.

Teknosa 2012 yılının ikinci çeyreğinde 11 milyon 438 bin lira konsolide kar elde etti. Böylelikle Teknosa 2012 yılının ilk yarısında 20 milyon 398 bin lira kar açıkladı. Aynı dönemde Teknosa’nın satış gelirleri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,8 oranında artararak 534 milyon 435 bin lira oldu. Teknosa’nın geçen yıl aynı dönemde satış gelirleri 384 milyon 964 bin lira düzeyinde gerçekleşmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.