Telehouse’dan Almanya’ya yeni bir veri merkezi

Almanya’nın en büyük barındırma sağlayıcı firmalarından Databurg’un hisselerinin tamamını satın alan Telehouse’un küresel operasyon kapsamı, böylece dünya çapında 23 şehirde 43 veri merkezine ulaştı ve hizmet alanı 67.000 m2 büyüdü.

“Tier 3” standardına sahip bu veri merkezi, 400’ün üzerinde internet servis sağlayıcıyı ve taşıyıcıyı bünyesinde barındıran Avrupa’nın en büyük ikinci “Internet Değişim Noktası DE-CIX”e erişiyor ve Frankfurt şehir merkezine sadece 3 km. mesafede yer alıyor. Bu nedenlerle Telehouse Frankfurt, stratejik, güvenli ve kolay erişilebilir lokasyonları tercih eden ve esnek elektrik altyapısına ihtiyaç duyan uluslararası firmalar için ideal özellikler sunuyor. Telehouse Frankfurt’un bir diğer önemli artısı da grubun diğer veri merkezlerine doğrudan bağlantı sağlıyor olması: Londra, Paris ve New York’daki merkezlere ultra hızlı Ethernet IP bağlantısı “Telehouse Global Interlink” ile diğerlerine de “KDDI Global Network” aracılığıyla erişiyor.

Telehouse ve KDDI Europe CEO’su Tokuji Mitsui “Çok uluslu kurumların ve büyüyen yerel firmaların veri merkezi odağı olarak yerini kuvvetlendirmesi beklenen Frankfurt’da, müşterilerimize, sürekli büyüme öngörülen bu önemli Avrupa pazarına genişleme imkânı sunuyoruz. Databurg tesisinin mevcut altyapısına yaptığımız ek yatırımla yüksek kalitede veri merkezleri işleten en güvenilir markalardan biri olduğumuza dair uluslararası itibarımızın devamını sağlarken; teknoloji, doğaya duyarlı altyapı ve müşteri ilişkilerine ilişkin “Telehouse Küresel Standartları”nı bu lokasyonda da devam ettiriyoruz.” dedi.

Avrupa Satış ve Pazarlama Direktörü Michelle Reid yeni veri merkezi ile ilgili yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Veri merkezi sektörünün en köklü markalarından biri olan Telehouse, güvenlik, kesintisizlik ve yedeklilik beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, verilerini kendi bünyelerinde barındıran kurumların, alışkanlıklarını değiştirmek için gerekli güveni sağladı. Hızlı ağ altyapımız ve yüksek standartlara sahip işletme anlayışımız sebebi ile Almanya’nın en büyük kurumlarından bazıları Avrupa operasyonlarında hali hazırda Telehouse’u tercih ediyor. Hem bu kurumların genişleme veya yerel pazarda yeni lokasyonlarda bulunma ihtiyacı, hem de Alman kökenli olmayan müşterilerimizin, barındırma ve “on-demand” servisleri almak üzere Frankfurt’a açılma istekleri, Telehouse Frankfurt oluşumunu teşvik etti.”

 

Telehouse Frankfurt, Telehouse’un son senelerdeki küresel büyüme programı kapsamında New York, Hong Kong, Güney Afrika ve Istanbul’da açılan veri merkezlerinin ardından operasyona başlayan en son veri merkezi. Telehouse, genişleme girişimlerinin yanı sıra, ana şirket KDDI’ın sistem entegratör yapısı ile birlikte, yönetilebilir servisler portföyünü, online oyun ile medya firmaları, finans kuruluşları ve orta ölçekli işletmelere hitap eden uçtan uca ICT çözümleri sunmak üzere geliştirmeye devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu