Telekom 2.1 milyar YTL kar açıkladı

Türk Telekom bir basın toplantısı düzenleyerek 2004 yılı bilançosunu ve 2005 yılı hedeflerini anlattı. Türk Telekom’un 2004 yılında net gelirlerinin 8.6 katrilyon, giderlerinin 5 katrilyon lira, vergi öncesi kárın 3.5 katrilyon lira, net kárın da 2.1 katrilyon lira olduğu açıklandı. Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan toplantıda yaptığı konuşmasında Turkcell’le bulunan anlaşmazlığın çözümünden gelen 1.5 katrilyon liranın etkisiyle beklenilenden daha yüksek bir kar açıkladıklarını dile getirdi.

Geçen yıl 515 milyon YTL (515 trilyon) yatırım yapan Türk Telekom bu yıl 1.1 milyar YTL (katrilyon) yatırım yapacak.

Halen 700 bin olan ADSL port sayısını bu yıl sonuna kadar 2 milyona ulaştıracak. Kablosuz internet bağlantı noktası (hotspot) 160’dan 2 bine çıkacak.

Ekinalan, yurtdışı internet çıkışlarının Cezayir’deki kablo kopması başta olmak üzere çeşitli olaylar nedeniyle 4 alternatifli hale getirildiğini, toplam kapasitenin 11.6 gigabit düzeyine çıkarıldığını ifade ederek sistemin birbirini yedekleyecek şekilde tasarlandığını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.