Ana sayfa Kemalettin BULAMACI Telekom dünyası kendi fuarında buluşuyor

Telekom dünyası kendi fuarında buluşuyor

118
0

Türkiye’de ilk kez telekom sektörü bir fuar merkezinde kendilerine özel bir fuarda buluşuyor. TÜTED ve Compex fuarlarının düzenleyicisi Rönesans fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilecek fuar yarın Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde başlıyor.“TELECOM EURASIA’05 Telekomünikasyon Teknolojileri Fuarı,” yaklaşık 150 telekomünikasyon firmasının katılımıyla 12 – 15 Mayıs 2005 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 24 yıllık fuarcılık tecrübesi ile Rönesans Fuarcılık tarafından Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) işbirliği ile düzenlenecek fuar, Türkiye’de 15 milyar dolar hadef ciro belirlemiş olan telekomünikasyon sektörünün, “ilk özel fuarı” olma niteliği taşıyacak.

Türkiye’de 24 yıldan bu yana COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarları’nı düzenleyen Rönesans Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek fuar ile, yaklaşık 15 milyar dolar büyüklüğe sahip ve Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden sektörlerinden olan telekomünikasyon sektörü, ilk kez kendine özel bir platformda biraraya gelme şansı bulacak. Yabancı firmaların da katılımıyla uluslararası nitelik taşıyacak olan Telecom Eurasia’05 Telekomünikasyon Teknolojileri Fuarı, 12-15 Mayıs 2005 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Telecom Eurasia’05 Telekomünikasyon Teknolojileri Fuarı’nda, dijital santral üreticilerinden altyapı donanım ve yazılım sağlayıcılarına, cep telefonu ve DECT telefonu üreticilerinden sistem entegratörlerine, GSM operatörlerinden UMTH işletmecilerine, telsiz üreticileri, internet servis sağlayıcılarından kablosuz network sistemleri üreticileri ve ithalatçılarına kadar sektör içerisindeki bir çok firmanın yer alması bekleniyor. .

Fuarda sektörle iligili pek çok konu da çeşitli seminerler ve panellerde masaya yatırılacak ve tartışılacak.

Özelleştirme ve yabancı sermayenin Telekomünikasyon sektörü üzerindeki pozitif etkileri, Sektörümüzün teknolojik gelişim açısından değerlendirilmesi, Gelişmiş ülkelerle karşılaştırıldığında üst düzey teknoloji ve üretim biçimlerine ulaştık mı? Gelecek yıllarda bu alanda nasıl bir yapılanma gerekiyor? Bu konuda Devlete ve özel firmalara ne tür görevler düşüyor? gibi soruların cevaplarının aranacağı “AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİĞİ SÜRECİNDE ÖZELLEŞME, BİRLEŞME VE YABANCILAŞMA” başlıklı panel 12 Mayıs Perşembe günü Tayfun Türkalp’in moderatörlüğünde Müjdat Altay – Genel Müdür (Netaş),Cem Çelebiler – Genel Müdür (Netone), Çağatay Özüdoğru – Genel Müdür (Sabancı Telekom), Murat Ardaç – Telekom Direktörü(Koç Bilgi Grubu), Lütfi Yenel – Yönetim Kurulu Başkanı (Alcatel), Merih Işın –Genel Yayın Yönetmeni (Telepati Telekom)Kemalettin Bulamacı – Genel Yayın Yönetmeni (Bilya Bilişim Yayıncılık) katılımıyla gerçekleşecek.

Fuara katılmak için http://www.telecomeurasia.com adresinden ücretsiz olarak online fuar davetiyesi edinilebiliyor.

Sektörümüzün şu anda yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri nedir?