Telekomcular ayaklandı

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Yusuf Ata Arıak, Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) Başkanı Murat Dikici ve Tüm İnternet Derneği (TİD) Başkanı İbrahim Sarıoğlu İstanbul’da düzenledikleri ortak basın toplantısı ile Türk Telekom ve Telekomünikasyon Kurulu’nun kararlarını eleştirdi. 37 özel telekom işletmecisinin de destek verdiği ortak basın bildirisini okuyan TİD Başkanı Sarıoğlu Türkiye’de Türk Telekom’un uygulamak istediği arabağlantı ücret tarifelerinin Avrupa’nun neredeyse beş katı olduğuna dikkat çekerek

”Türk Telekom’un talep ettiği arabağlantı ücretleri ile uygulanan konuşma ücretleri arasındaki marj, Türk Telekom’un savunduğunun aksine ne kaliteli hizmet verebilme, ne de fiyat rekabeti yapabilmeye imkan vermektedir.
Bu şartlarda çözüm, lisansları veren Telekomünikasyon Kurumu tarafından bulunmalıdır. Telekomünikasyon Kurulu’nun yeni işletmecilerin çalışabilecekleri ve rekabet edebilecekleri bir arabağlantı fiyatı tespit edip bunu Türk Telokom’a kabul ettirmeleri gerekmektedir.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.