Telsim için geldi

Vodafone Başkanı Telsim için ciddi alıcı olduğunu İstanbul’a bir günlük ziyaretiyle ortaya koydu. 2.8 milyar bedelle satışa çıkarılan Telsim için Uzan avukatları ise ihaleye girecekleri uyardı. Toplam 171 milyon abonesiyle, en büyük mobil telefon işletmecisi olan İngiliz Vodafone’un Başkan Yardımcısı Sir Julian Horn-Smith, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Türkiye’nin ikinci büyük GSM operatörü Telsim’i almak için iddialı hazırlandıklarını açıkladı. Türkiye’nin genç nüfusuyla, çok büyük fırsatlar sunan bir ülke olduğunu belirten Sir Smith, ‘Telsim için verilmesi gereken en yüksek ‘ekonomik değeri’ ödemeye hazır olduklarını’ söyledi.
Öte yandan uzan ailesi, TMSF tarafından 13 Aralık’ta yapılacak Telsim’in ihalesine katılmak için ön yeterlilik alan şirketleri, avukatları aracılığı ile uyardı. Baker Botts LLP şirketinden Avukat Stan Mortenson imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, şirketin esas sahiplerinin TMSF’nin Telsim’i satışını kabul etmediklerini belirtilerek, bu ihaleye ön yeterlilik alarak katılan şirketlere karşı gereken her türlü yasal girişimde bulunulacağı vurgulandı. Yazılı açıklamada, Telsim’in esas sahiplerinden birinin Cem Uzan olduğu ve Genç Parti’nin de başkanlığını yaptı belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.