Telsim Motorola ile anlaştı

Telsim, bugün yaptığı açıklamada borçlar konusunda Motorola’yla anlaşmaya varıldığını duyurdu. Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç imzasıyla yapılan basın açıklaması aynen şöyle:“Telsim, borçlarıyla ilgili olarak Motorola’yla kesin bir anlaşmaya varmıştır. Bu anlaşma aşağıdaki şartları içermektedir:

Motorola, Telsim’den, sözleşmelerden ve sözleşmelere dayalı aldığı tahkim kararından kaynaklanan tüm hak, alacak ve teminatlarını Bayındırbank’a temlik etmiştir.

Motorola, çeşitli ülkelerde Telsim aleyhine açtığı tüm davalardan ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine ICSID (Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezi) nezdinde açtığı davadan gayrıkabilirücu feragat etmiştir.

Anlaşmaya göre, Motorola Telsim’den olan alacaklarını 500.000.000 USD karşılığı Bayındırbank’a temlik etmiştir. Motorola’ya Telsim varlıklarının satış bedelinin 2.500.000.000 USD’yi aşması halinde, aşan bedelin %20’si civarında ilave ödeme yapılacaktır.

Motorola, Uzan Ailesi aleyhine New York’ta açtığı (RICO) davası kapsamında Uzan Ailesi’ne yönelik dava ve takip haklarından Türkiye ve belirli ülkelerde feragat etmiştir. Bu feragat, yönetim ve denetimi TMSF’de bulunan Uzan Grubu şirketleri aleyhine olan takip haklarını da kapsamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.