Tencent, yeni MOBA oyununu dünyaya Türkiye’den açıyor

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent, yeni mobil MOBA oyunu “Strike of Kings”i Çin dışında ilk kez Türkiye’de pazara sundu.  Oyunun Türkiye Lansmanı Gaming İstanbul (GIST) 2017’de gerçekleştirildi. Dünya oyun pazarının %50’sinden daha fazlasını elinde bulunduran Tencent, Gaming İstanbul 2017’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, yeni 5V5 Mobil MOBA Oyunu “Strike Of Kings” ile Türk oyun pazarına 2017 yılında 5 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Tencent, ilk yıl için yatırım harcamalarını reklam, e-spor, lokalizasyon çalışmaları ve kampanyalara ayıracak.
Türkiye, “Strike of Kings” oyununun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor.
Türkiye, “Strike of Kings” oyunun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor. Tencent Denizaşırı Pazarlar, Pazarlama Direktörü Vincent Gao, “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Avrupa ve Asya arasındaki ayrıca Batı ve Doğu arasındaki köprü olması açısından da çok önemli. Doğu’da başarılı olan bir oyunun Batı’ya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.
Dünyanın en büyük internet şirketlerinden ve dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent 1998 yılında kuruldu. Kurulduğundan bu yana çeşitli platformlarını, internet kullanıcılarının iletişim, bilgi, eğlence, finans servisleri ve benzer diğer ihtiyaçlarını karşılaması için bir araya getirdi. Sadece kullanıcı servisleriyle yetinmeyen Tencent, Tencent Games’i kurarak 2015’te 11,1 milyar dolar gelir elde etti.
Oyun sektörüne giren Tencent Games, mobil oyunlara ağırlık vererek, farklı türlerdeki bilgisayar oyunlarını mobile taşıdı. Tencent, gelirinin %50’sini mobil oyunlardan sağlıyor.
120 bin TL’lik E-spor Turnuvası
“Strike of Kings”, İstanbul Kongre Merkezi’nde 2-5 Şubat tarihleri arasında, Gaming İstanbul 2017’de kurulan stant alanında profesyonel ya da amatör, tüm fuar katılımcıları tarafından deneyimlenebilecek. Tencent, Gaming İstanbul 2017’de herkese açık olarak, 120.000 TL ödüllü  “Strike of Kings” e-spor turnuvası düzenliyor. Bu turnuvada oyunu en iyi oynayan oyuncular, para ödülü ve Monster Notebook’un oyun canavarlarından biri olan Abra A5 V8.1.2 model oyun bilgisayarını kazanma şansına sahip olacaklar.
“STRIKE OF KINGS” Öne Çıkanlar: Mobil’de Oynadığınıza İnanamayacaksınız!
Tencent’in oyun sektöründe en sevdiği tür MOBA.  Tencent Games’e göre; MOBA strateji ve de aksiyonu bir araya getirirken, kişisel kapasitenin yanında takım oyununun da gerekli olduğu en çok oynanan oyun türlerinden biri.
MOBA herkesin kolayca oynayabileceği bir oyun olmaması ve oynanış dinamikleri zor olduğu için, Tencent kolay oynanabilir bir MOBA olan Honor Of Kings’i yayınladı ve bu oyun Çin oyun tarihinde yeni bir rekor kırarak günlük 70 milyon aktif kullanıcı ve 4+ milyon dolar günlük gelir elde etti.
Tencent, ilk yarattığı MOBA türü oyunu global markete taşımak adına, daha gelişmiş bir MOBA oyunu olan Strike of Kings’i yaratarak bu heyecanını bütün dünya ile paylaşıyor.

  • “Strike of Kings”, iki elle oynanma özelliğini geliştirerek oynanabilirliği maksimuma çıkarttı.
  • Otomatik atak ve hızlı silah alma sistemiyle, kullanıcıların detaylarda boğulmamasını sağlıyor.
  • 15 dakika süren oyunlar , mobil cihazlarda PC kalitesinde 5v5 mantığı ile kullanıcıların en üstün MOBA deneyimini yaşamasını sağlıyor.
  • “Strike of Kings” müziklerinin yaratıcısı, dünyaca ünlü film bestecisi olan Hans Zimme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu