Teradata’dan iki dev satın alma

Veri ambarı alanında dünya lideri Teradata, önde gelen iki şirketi daha satın alarak büyümesini sürdürdü. Teradata, büyük veri analitiğinin lider şirketi Aster Data’yı 263 milyon dolar, bulut temelli entegre pazarlama yazılım ve uygulama şirketi Aprimo’yu ise 525 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan Aster Data’nın satın alınması, Teradata’nın büyük veri alanındaki uzmanlığını daha da ileri taşıyacak yenilikleri de beraberinde getiriyor. Aster Data, yapılandırılmamış veri kaynağı dünyasındaki karmaşık veri kümelerinin işlenmesi konusundaki başarısı ile Teradata’yı tamamlayıcı rol üstlenebilecek bir ürün gamına sahip bulunuyor. Aster Data çözümleri ayrıca, günden güne tüm dünyadaki veri hacminin artmasına neden olan sosyal medya platformları, e-postalar ve bloglar gibi yapılandırılmamış veri kaynakları üzerinden de analiz yapmayı mümkün kılıyor. İçinde bulunduğumuz sosyal ticaret çağında bu işlevsellik çok değerli bir özellik olarak öne çıkıyor.

Teradata tarafından satın alınan diğer bir şirket olan Aprimo ise 12 yılı aşan deneyimiyle kurumsal pazarlama yönetimi yazılımları alanında lider konumda bulunuyor. Merkezi Indianapolis’te yer alan Aprimo, gücünü Teradata ile birleştirerek, kurumların veri destekli bir anlayışla pazarlama performanslarını iyileştirmelerini sağlayacak entegre çözümler sunacak. Satın almayla birlikte, Aprimo’nun bulut ve SaaS alanlarındaki uzmanlığı Teradata’nın veri ambarı uzmanlığı ile birleşerek, 5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan entegre pazarlama yönetimi sektöründe çok daha etkili stratejiler geliştirilmesinin de önü açılmış oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu