TESİD yaratıcı projeleri ödüllendirecek

Türikye Elektronik Sanayicileri Derneği 1999 yılından bu yana verdiği “Elektronikte Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri”nin çalışmalarını başlattı. Bu yıl ödüle layık görülen projelere, proje çalışanlarına dağıtılmak üzere maddi ödüller de konuldu. Teknoloji Holding ana sponsorluğunda TESİD tarafından düzenlenen “Elektronik’te Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri” yarışması, Türkiye’de elektronik ürün ve sistem tasarlayıp üreten ve/veya bunlarla bütünleşik yazılım yazan tüm firmalara açık. Yarışmaya katılacak projelerde; son üç yıl içinde, elektronik dalında, kullanıma sunulmuş olması, Ar-Ge çalışmalarının Türkiye’de yapılmış, yenilikçi ve yaratıcı içeriği olan bir ürün ya da üretim sürecinin bulunması özelliği aranıyor. “Elektronik’te Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri” kapsamında; ürün tasarımı alanında “KOBİ” ve “Büyük Firma” dallarında iki adet, üretim süreçlerinde yenilikçilik-yaratıcılık dalında bir adet olmak üzere üç ayrı “BÜYÜK ÖDÜL” verilecek. Ayrıca, alan ayırımı yapmaksızın “Yaratıcı Fikir”, “Yenilikçi Ürün”, “Fikrin Ürüne Dönüşüm Süreci”, “Yeni Üründe Ticari Başarı” olmak üzere en başarılı olanlar “BAŞARI ÖDÜLܔ kazanacak. Yarışmayı kazanan firmaların projeyi hazırlayan “ArGe” ekiplerini teşvik amacıyla maddi ödül de verilecek.

30 Haziran 2005’e kadar yapılacak başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgiler, www.tesid.org.tr adresinden veya TESİD’in 0216- 463 27 00 no’lu telefonundan alınabilir.

Teknoloji Holding’in yanı sıra projeyi destekleyici şirketleri arasında Aselsan, Avea, Beko, Ericsson, Nortel Netaş, Telsim, TTGV, Turkcell ve Vestel gibi şirketler yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.