ThinkPad ailesi yenilendi

Lenovo’nun yeni nesil dizüstü bilgisayar ailesi ThinkPad Edge , küçük detaylarda büyük farklar yaratıyor. Özel tasarımı, performansı, taşınabilirliği ve şık tasarımı ile orta ve küçük ölçekli işletmelerdeki premium ürün taleplerini yerine getirecek olan ikinci nesil Intel Core işlemcili yeni ürün ailesi ThinkPad Edge , 1.199 USD KDV’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.
E220s ve E420s modellerinin yer aldığı ThinkPad Edge ürün serisi, profesyonellerin ilgisini çekecek ileri teknolojiye sahip özellikler ile donatıldı.

12 inç’lik ThinkPad E220s ve 14 inç’lik ThinkPad E420s, ThinPad’in efsanevi performansını, şık, modern ve zarif tasarımıyla birleştiriyor.

Dikkat çekici ölçülerde ince ve hafif olan ThinkPad E220s, mükemmel taşınabilirlik için 1 inç’ten az kalınlığa ve 1,6 kg’ın altında ağırlığa sahip. Ürünün 14” ekranlı modeli ThinkPad E420s’in kalınlığı sadece 1 inç iken, ağırlığı ise 1,8 kg’dan başlıyor.

Tek kelimeyle Baştan Çıkarıcı!

Sofistike tasarım, efsanevi klavye ve yumuşak dokunuşlar

Lenovo’nun en son teknolojiye sahip ThinkPad Edge ürün ailesi, lüks ve sofistike tasarımı ile ön plana çıkıyor. E420s ve E220s’deki infinity LED ekran, yumuşak dokunuşlu mat yüzey ve cihaza modern bir görünüm veren gerçek metal ayrıntılar, teknoloji tutkunlarının aklını başından alacak.

Efsanevi ThinkPad klavyelerinde olduğu gibi modern görünümlü ve üstün yazım kolaylığı sağlayan ThinkPad Edge ürün serisi klavyelerinin iç yüzeyi, tüm ThinkPad’lerde olduğu gibi sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı. Ayrıca, bu klavyelerin içerisinde ekstra büyük bir clickpad mevcut.

Çok Çalış & Çok Oyna: İşin ötesinde yüksek performans!

Zarif dış görünüşüne gösterilen özenin aynısı, ThinkPad Edge ürün ailesinin teknolojisine de gösterildi. Verilen komutun gerçekleştirilmesi için geçen sürenin azaltılması (data-crunching), çoğul görevlerin yerine getirilmesinin sağlanması ve kişisel eğlence için ThinkPad Edge E420s ve E220s modelleri, 2. nesil Intel® Core™ i3, i5 veya i7 prosesör seçeneklerini sunuyor.

Artırılmış performansı, 2. Nesil Intel® Core™ işlemci teknolojisine entegre edilmiş grafikleri, Windows 7 ile uyumlu Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisi ve bir dizi kablosuz bağlantı özellikleri ile ThinkPad Edge ürün serisi, adeta bir güç santralı olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yoğun çalışan tüketiciler için her saniyenin önemi var. Sadece Lenovo ürünlerinde bulunan Windows 7 ile uyumlu Lenovo Enhanced Experience 2.0, işte tam da bu noktada devreye giriyor. Windows’un Lenovo’ya özel ürettiği Enhanced Experience ilk sürümünden sonra, yeni sürümü olan Enhanced Experience 2.0, Lenovo’nun tüm kişisel bilgisayarlarında, çok daha hızlı açma ve kapama olanağı sağlamak üzere, RapidBoot teknolojisi ile pazara sunuldu. Rapid Boot teknolojisi ile üretilen Lenovo bilgisayarlarından Edge ürün ailesi, Windows 7 işletim sistemli normal bir kişisel bilgisayardan 20 saniye daha kısa sürede açılabiliyor ve %28 oranında daha hızlı kapatma sürelerine olanak sağlıyor.

Enhanced Experience 2.0 özelliğine sahip olan ThinkPad Edge güçlü güvenlik özellikleri ve zengin Web konferansı olanakları sağlıyor. Güvenlik araçları, kişisel bilgisayarları açmak için kullanılabilen parmak izi okuyucusu, isteğe bağlı olarak kendi kendini şifreleyen sabit disk sürücüleri, BIOS kilitleme ayarları ve güvenlik özelliklerinin bir grup kişisel bilgisayara dağıtılması için Hardware Password Manager gibi özellikleri içeriyor.

Edge bilgisayarlar, Dolby Home Theatre® ses, üstün performanslı hoparlörler, yüksek çözünürlüklü video konferans ve gürültü önleyici klavye yazılımı gibi önemli multimedya özelliklerine sahip olarak üretildi. Ayrıca, medya içeriklerini oynatmak için fiziksel bir aygıta ihtiyaç duyan KOBİ’ler için de ThinkPad E420s’in içinde, gizlenmiş, ince ve uyumlu bir DVD oynatıcı/yazıcı bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu