Thuraya ile açık denizler de kapsama alanında

Güvenlik unsurunun çok önemli olduğu denizcilikte; GPS’li Thuraya mobil uydu telefonları, Marin Sim Kart ile ticari yük filolarında çalışanlara, balıkçılara, liman operasyonlarındaki görevlilere, yat sahiplerine, arama kurtarma ekiplerine, araştırma gruplarına kesintisiz iletişim çözümleri sunuyor. Thuraya Marin Sim Kart; ses, sms, internet, faks, küresel konumlandırma sistemi (GPS) çözümleri ile açık denizlerde kesintisiz mobil iletişimi mümkün kılıyor.

Thuraya Uydusu nedir?
Thuraya’nın GEO senkronize uydusu 36.000 km yükseklikte dünya ile eş zamanlı dönen ve kapsama alanını hiç bırakmayan dünyanın en uzun süre test edilmiş yüksek yörünge haberleşme uydusudur. Thuraya Uydusu, dünyanın GSM ve uydu teknolojilerinin birleşiminden oluşmuş hücresel yayın mantığı ile çalışmaktadır. Bu sisteme ek olarak, bir bölgedeki görüşme trafiğinin arttığı olağanüstü durumlarda görüşme yoğunluğuna bağlı olarak 50 adet yedek hücre dijital olarak programlanarak bölge üzerine yönlendirilmekte ve iletişimde bir aksaklık yaşanmamaktadır.

www.thuraya.com.tr

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.