THY SAP projesinin ilk aşamasını bitirdi

Türk Hava Yolları, ilk aşaması tamamlanan SAP projesi ile bütünleşmiş bir sistem kullanmanın avantajlarına sahip olarak operasyonel verimliliğini artırmayı ve SAP’nin yenilikçi çözümleri aracılığıyla süreçlerinde iyileşme sağlamayı hedefliyor. Hayata geçirilen SAP projesinin devreye alınması kapsamında, Türk Hava Yolları’nın arka ofis finans ve lojistik süreçlerinin SAP tabanlı standardizasyonuna yönelik çalışmalar başarıyla tamamlanmış bulunuyor.

Türk Hava Yolları çalışanları SAP çözümlerini kullanarak bütünleşmiş BT süreçlerinin sunduğu avantajlardan yararlanırken, yöneticiler ise daha doğru ve hızlı karar alabilecekler.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Attığımız bu adımla birlikte, operasyonel mükemmelliğe yönelik yolculuğumuzda önemli bir gelişme kaydetmiş bulunuyoruz. Projenin bundan sonraki aşamalarında da bu hedefimize doğru ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ise şu noktalara değindi: “Türk Hava Yolları ile oluşturduğumuz başarılı işbirliği neticesinde, projenin ilk aşamasının tamamlanmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Hayata geçirilen projenin, uluslararası havayolu endüstrisinde örnek bir çalışma olarak kabul göreceğine inanıyoruz. Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmiş bulunan ve operasyonel mükemmelliği ön planda tutan Türk Hava Yolları’nın, yenilikçi ve benzersiz SAP çözümleriyle başarılarını katlayarak artıracağına inanıyoruz.”

Projenin ilk aşaması, Türk Hava Yolları’nın “Globally Yours” sloganını da akla getiren bir şekilde, 150 Türk Hava Yolları çalışanı ve 10 ülkeden 100’ün üzerinde SAP danışmanından oluşan uluslararası bir ekip tarafından hayata geçirildi. Proje küresel çapta sürdürülüyor ve SAP ekibinde Türkiye, Güney Afrika, Hindistan, Almanya, İtalya gibi ülkelerden katılan uluslararası proje ve havayolu tecrübesine sahip uzmanlar bulunuyor.

Proje kapsamında insan kaynakları temel süreçlerinin canlıya geçişi Ocak 2013’te gerçekleşecek. 2013 yılının ikinci yarısında ise, operasyonel satın alma, network kârlılığı, uzun dönemli planlama, e-işe alma ve performans yönetiminin canlı kullanıma alınmasıyla birlikte proje döngüsünün tamamlanması hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.