THY yolcuları, kendi bagaj etiketlerini evlerinde bastırabilecek

Türk Havayolları, yenilikçi bir uygulamaya daha imza atarak, bagajı olan yolcuların, bagaj etiketlerini evde basmasını sağlayan uygulamayı İzmir-İstanbul hattında devreye aldı. Yolcular, bu sistem sayesinde hem web sitesi hem de mobil uygulama üzerinden, bagaja verecekleri eşları için, bagaj etiketlerini kendileri bastırabilecek. Henüz, İzmir Adman Menderes Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı arasındaki uçuşlarda, tek yön olarak uygulanan sistemin, yakında genişletilmesi bekleniyor.Kullanıcılar, talimatlara uyarak, bagaj etiketlerini kendileri bastırabiliyor ve etiketlerini bagajlarına  yerleştirerek, kendileri bagajlarını otomatik bagaj teslim noktalarına teslim ediyor.
Konuyla ilgili olarak ilk resmi açıklama, Türk Havayolları Dijital Hizmetler Başkan Yardımcısı Mehmet Bütün tarafından LinkeIn sosyal ağında, takipçilerine yapıldı.
Yazın kiosklar da devreye alınmıştı. 
Türk Hava Yolları, yolcuların biniş bankosunda fazla beklemeden kendi işlemini kısa sürede yapabilmesi için İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 8 bagaj teslim kiosku kurmuştu. Sistemin yaygınlaşması ile beraber biniş bankolarında kuyrukların azalması beklenirken, yolcuların da havalimanında fazla zaman harcamasının önlenmesi amaçlanıyor.
Biniş kartının barkodun okuduğu kiosk yolcunun valizinin kilo kurallarına takılmaması halinde bagaj etiketini veriyor. Yolcu da bu bagaj etiketini valizine takarak bagaj bandına bırakıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.