TOGG’un ikinci modeli T10F CES2024’te gösterildi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) tarafından üretilen ikinci elektrikli araç modeli de CES2024'te gösterildi. Yeni model popüler fastback kasasına sahip.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) tarafından üretilen ikinci elektrikli araç modeli de CES2024’te gösterildi. Yeni model popüler fastback kasasına sahip. Daha önce yeni modelin sedan kasaya sahip olacağı, model isminin de T10S olacağı açıklanmıştı. Ancak gösterilen modelin fastback kasaya sahip T10F modeli olması dikkat çekti.

Üç model iki seçenekle gelecek

T10F, RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle pazara çıkacak. 160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10F RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye varan menzillere sahip olacak. T10F’in 0-100 km/s hızlanması 4,6 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu AWD (dört çeker) versiyonu ise 530 kilometreye varan bir menzil  sunmayı hedefliyor.

Standart menzilli model 52,4 kWh batarya kapasitesine sahipken, uzun menzilli modelde bu kapasite 88,5 kWh’e çıkacak.

Dünya sahnesinde ama dünyanın haberi yok

Togg, ürettiği araçları bir otomobil yerine akıllı cihaz olarak konumlandırmayı tercih ediyor. Şirket, bu stratejisi çerçevesinde otomobil fuarlarından daha çok tüketici elektroniği fuarında yer alıp ana duyurularını burada gerçekleştiriyor. Ancak, 130 bin ziyaretçinin gelmesi beklenilen, binlerce gazetecinin bulunduğu fuarda Togg’un yeni modeli ile ilgili olarak herhangi bir duyuru yapılmış değil. Sadece, standda sergilenen bir otomobil bulunuyor.
Togg, aracı dünya sahnesine çıkartmış ama dünyanın bundan haberi yok. Dünya medyasında Togg ile ilgili haber taraması yaptığınız zaman karşınıza 3-5 uluslararası yayın kuruluşunun haberinden başka bir şey çıkmıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu