Tommy deposunu kablosuz ağla yönetiyor

Amerikan hazır giyim markası Tommy Hilfiger’ın Türkiye ve CIS mümessili olan Unitim Tekstil, depolarında Nexus çözümlerini kullanıyor. Symbol Technologies’in PDA görünümlü, entegre barkod okuyuculu PPT8846 el terminallerinin kullanıldığı yapı, 802.11b standartında kablosuz yerel ağ (WLAN) erişimi sağlıyor. Belirli kapsama alanları oluşturularak 11 Mbps veri hızında haberleşme yapılan sistemde terminallerle okutulan barkodlar sisteme radyo sinyalleri ile iletiliyor.Geliştirilen yazılım ile Microsoft CE.NET 4.1 işletim sistemine sahip olan PPT8846 kablosuz el terminalleri, mevcut MS SQL veri tabanına doğrudan erişiyor. Hızlı ve hatasız işlem yapma olanağı ile Unitim Tekstil, Tommy Hilfiger Europe’dan Türkiye, Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve tüm CIS ülkeleri için gelen ürünlerin sipariş, ürün kabul ve sevklerini kolaylıkla ve eksiksiz olarak kontrol edebiliyor. Müşteri siparişleri, birebir ürün ve adet bazında kontrol edilerek yapılan sipariş toplamalar ile müşteri memnuniyeti daha da artıyor. Kalem ile doldurulmuş formlardaki verilerin, klavyeden tekrar bilgisayar sistemine girilmesi yerine işlem yapıldığı anda veri tabanına doğrudan veri girişi sayesinde hem zamandan tasarruf ediliyor, hem de barkod okutarak işlemler daha hızlı gerçekleştiriliyor. Ambar otomasyon projesi çerçevesinde ürün kabul, ürün sevk, sipariş toplama işlemlerinin yanında ambar sayım işlemleri de gerçekleştirilerek uzun sayım süreleri kısaltılarak verimlilik artırılıyor.

Sistemin çalışması için gerekli olan kablosuz ethernet altyapısı yine Symbol access point ürünleri ile sağlanırken, bu altyapı ile sadece ambar otomasyon projesi değil, ileride kullanıma alınabilecek tüm kablosuz ağ ihtiyaçları için gerekli altyapı da sağlanmış oluyor.

Türkiye’de kurulan sistem, yakında Unitim’in Rusya’da bulunan depolarında da devreye alınacak. Unitim’in Rusya’daki tüm depo işlemleri Nexus tarafından sağlanan Symbol terminaller ile gerçekleştirilecek. Böylelikle operasyonel iş yükü azaltılırken, daha hızlı ve hatasız işlem gerçekleştirilerek iş verimliliğinde dikkate değer bir artış meydana getirilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.