Ana sayfa BT Gündem Toshiba’dan uzun pil ömrü isteyenlere

Toshiba’dan uzun pil ömrü isteyenlere

106
0

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri, 10.1” (25.7 cm) boyutlarındaki iki yeni netbook’unu duyurdu. Toshiba mini NB300 ve NB305. 11 saate kadar uzun pil ömrü ve gelişmiş tasarım özellikleri sunan her iki model de, tasarımdan ve kullanışlılıktan ödün vermek istemeyen bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmıştır. Tüm gün kullanım için arttırılmış pil ömrü
TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, “Önceki başarılı modellerinin devamı olarak Toshiba mini NB300/NB305 e daha sofistike bir görünüm verdik ve netbook sınıfımızın tasarımını bir adım öteye taşıdık. Müşterilerimizin çoğunluğu netbooklarını dışarıda kullandığından ağırlık ve pil ömründen taviz veremezdik. Mini NB300/NB305, şık tasarımından ödün vermeden yerleştirilen 6 hücreli yüksek kapasiteli pil ile 11 saate kadar pil ömrü sağlamaktadır. “

Küçük ama son derece kullanışlı
Yeni Toshiba netbook’lar rahat yazmayı sağlayan tam boyutlu klavye ve Multi Touch Kontrol özelliğine sahip geniş Touch Pad’a sahiptir. Aynı zamanda bu netbooklar, günlük proje ve aktiviteleri kişisel olarak organize etmeye yardımcı olan Toshiba LifeSpace uygulaması ile donatılmıştır ve kayıtlı dosyaları kolayca bulmayı sağlar. Asıl bilgisayarları ile senkronize olmak isteyen kullanıcılar için de senkronizasyon yazılımı yüklüdür.

Görebildiğiniz ve hissedebildiğiniz bir tasarım
Mini NB300/NB305 netbook’lar kendinden önceki göz alıcı tasarım özelliklerini devam ettiriyor. Mini NB305, eşsiz 3 boyutlu kapak tasarımıyla, hem görsel hem de fiziksel çekiciliği ön planda sunuyor. İki çarpıcı renk seçeneği mevcut: Kar beyazı ve kahverengi.

Toshiba mini NB300 ise bütçelerini daha bilinçli harcayan kullanıcılar için üretilmiştir. Kozmik Siyah parlak kapaklı, siyah düz klavye ile birlikte ince eğik çizgili desenle donatılmıştır. Toshiba’nın değer katan yeni kalite özellikleri şimdi netbook sınıfında.

Yüksek güvenirlik ve uzun ömür sağlamak için Toshiba netbook’larına sadece birinci sınıf bileşenler kullanmakla kalmaz aynı zamanda genel olarak sadece daha yüksek fiyatlı dizüstü bilgisayarlarda bulunan 3 Boyutlu etki sensörü gibi yüksek kalite özellikleri de ekler. Entegre sensör, düşme ya da şok durumunda okuyucu kafayı park pozisyonuna çekerek sabit diski korur. Bağımsız araştırmalar Toshiba’nın kalite bağlılığının sözde bağlılıktan çok daha fazlası olduğunu ispat etmektedir. Kasım 2009’da, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki doğrudan müşteriye garanti şirketi Squaretrade1 Toshiba dizüstü bilgisayarları ve mini bilgisayarlarını pazarın en güvenilirleri seçmiştir.