Toshiba’nın ışığı Türkiye’yi de aydınlatacak

Aydınlatmanın Tanımı Türkiye’ de Yeniden Yapıldı! TOSHIBA LED Aydınlatma Ürünleri, TNB A.Ş. İle Türkiye’ de
Japonya’ nın en büyük aydınlatma araçları üreticisi olan Toshiba Aydınlatma Teknolojileri Bölümü, 120 yıllık deneyimini TNB A.Ş. ile Türkiye’ ye taşıdı. Daha önce sadece Uzak Doğu ve Japonya’ da satışı olan Led aydınlatma ürünleri artık TNB A.Ş. ile Avrupa’ da Fransa, İngiltere ve Almanya ile aynı anda Türkiye’ de.

Toshiba Aydınlatma Teknolojileri Bölümü, 120 yıldır sürdürdüğü Klasik Akkorlu Ampul üretimini sona erdirerek LED Aydınlatma Ürünleri üretimine geçti. Şirket 120 yıllık tecrübesiyle artık enerji tasarruflu yeni nesil ürün olan LED ampul ve aydınlatma ürünleri ile yola devam edecek.
TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Toshiba LED aydınlatma ürünleri ile Türkiye’ yi tanıştırdıklarına memnun olduğunu, bu inanılmaz çevre ve bütçe dostu ürünlerin kısa zamanda pazarda geniş yer bulacaklarını inandıklarını belirterek LED aydınlatma ürünlerinin normal ürünleri tahtından edeceğini, yepyeni bir pazarın başlangıcını oluşturduklarını belirtti.

Basın toplatısında yer alan Toshiba Aydınlatma Sistemleri Genel Müdürü Takayuki Tsuruta “ Japonya’da öncü konumundaki 120 yıllık deneyimimizle, ışığı sadece ışık kaynağı olarak değil, aynı zamanda bir hayat felsefesi olarak görüyoruz. TNB A.Ş. ile Türkiye pazarında olmaktan memnunuz. Türkiye %65 genç nüfusu ile çok önemli bir pazar ve Avrupa ile aynı anda Türkiye pazarına açılmak bizim için mutluluk verici. LED aydınlatma ürünlerinin ekonomi, verimlilik ve ekolojik dengeye saygı açısından birçok artısı var. Yakın zamanda herkesin bu konuda bilinçleneceğini ve klasik lamba kullanıcısının kalmayacağını tahmin ediyoruz.” dedi ve ekledi “Tüm aydınlatmaların LED ile değiştirildiği bir dünya görmek istiyoruz, duyarlı Türk tüketicisinin %100 geri dönüşümlü ve ekonomik ürünlerimize kısa zamanda sahip çıkacağına ve bu pazarı hızlı bir şekilde büyüteceğine inanıyoruz ” dedi.

LED ‘den daha hesaplısı gün ışığıdır
Klasik ampullerde elektriğin çoğu dirençten ısıya dönüşürken çok az bir kısmı ışık olarak yarar sağlıyor. Oysa elektrik tasarrufu için mucizevi bir ürün olan LED ampuller az elektrik ile çok daha parlak ışık üretebiliyor. Klasik ampullere göre %80, tasarruflu ampullere göre %50 daha az enerji tüketen LED lambalar, ekonomi, verimlilik ve ekolojik dengeye saygı açısından aydınlatma sistemlerinde yeni tercihiniz olacaktır. Test edildiğinde, ortalama 600 TL elektrik faturası gelen bir işletmenin faturaları 120 TL civarına düştüğü görülmüştür. Led aydınlatma ürünleri faturanızda kesinlikle fark yaratacak

Kullanıcıların her türlü ihtiyacına uygun ürün yelpazesi mevcut

Toshiba LED ampuller 40.000 saate varan kullanım ömürleri, geri dönüştürülebilir yapıları, açıldığında anında verdiği tam aydınlatma gücü ile yeni ışığınız olacak.

Evlerde ve ofislerde kullanılabilecek duy tipi lambaların yanısıra, ışıkların uzun süre açık kaldığı mağaza, otel, restaurant gibi çeşitli iş yerleri vb. ortamlarda enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan, armatür tipi entegre tavan aydınlatma sistemleri de mevcut.
Ayrıca LED aydınlatma sistemleri mükemmel bir görünüm için kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda dekoratif amaca da hitap ediyor.
Daha yüksek ışık gücü hedeflenen ortamlar için çok uzun ömürlü ve yüksek verimli entegre sistemler de ürün ailesinde yer alıyor. Duy tipi haricindeki entegre tavan aydınlatma sistemlerinde lambaların hareket kabiliyet özelliği var. Ürünlerin hepsinde beyaz ya da sıcak beyaz renk seçenekleri sunuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu