Toyota 2’inci el araçlar tek tıkla alınıyor

OYTEK’in, Toyota ve Manheim Türkiye için geliştirip hayata geçirdiği On-line Açık Artırma (OAA) Sistemi hizmete girdi. Hizmete giren OAA ile ikinci el otomobil alımları ve satımlarında alıcı ve satıcının buluşmasının kolaylaştırılması, bu alım ve satımların kurumsal ve güvenilir bir ortamda yapılması hedefleniyor.

OYTEK CRM ve Veriambarı Grup Yöneticisi İlkay Öztürk;  OAA projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları şu şekilde özetledi:

“Borusan Manheim için hazırlamış olduğumuz Online Açık Artırma Sistemi’nde; Manheim üyesi olan tüm otomotiv firmalarının www.manheimturkiye.com adresinden On-line Açık Artırma (OAA) yolu ile Toyota bayilerinin ikinci el araçlarına teklif vererek araç satın alabilecekleri bir uygulama geliştirilmiştir.  Bu uygulamayla Manheim bayilerine internet üzerinden ‘bir tıkla araç alma imkanı’ sağlanmıştır. Aynı zamanda daha hızlı satış imkanına ulaşılmış; bayiler de birçok araç alternatifini bulundukları lokasyonda, ekranları üzerinden inceleyerek görme, teklif verme ve satın alma fırsatına kavuşmuş olmuştur.”

Borusan Manheim BT Müdürü Hilali Göktürk Şenel ise, şirket olarak pazarın Türkiye’deki altyapısının kurumsallaşmasını desteklemeye; araç kullanıcılarına dünya standartlarında kaliteyi sunmak için hizmet ve çözümlere imza atmaya devam edeceklerini vurguladı:

“Borusan Manheim olarak fiziki açık arttırma ve 2. el pazarında önemli bir rol oynuyoruz. Bu güçlü yönümüzü desteklemek ve varolana ek bir kanal açmak üzere, online açık arttırmalarda yeni bir platform oluşturmayı hedefledik. Amacımız alıcı ve satıcıyı bir arada ve tek noktada buluşturan; takas araçlarını on-line görebilmeyi sağlayan bir site oluşturmaktı. Toyota işbirliği ve OYTEK’in sağladığı hizmetle bu hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. ManheimTürkiye üyesi tüm üyeler ve alıcı firmalar siteye girebiliyor; araçları görüp burdan satın almayı da gerçekleştirebiliyor. Buna ek olarak aynı şekilde satıcı tarafında da tüm Toyota yetkili satıcıları OAA sisteminden yararlanabiliyor.”

OAA kullanıcıları mekan bağımsız olarak; anında teklif verme ve raporlama ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlarken; aynı zamanda tüm ikinci el bedelleri; kilometre ve ekspertiz bedelleri için de kıyaslama yapabilme imkanına sahip oluyor.

OAA ile yetkili satıcılar ise takasa alınan araca doğru fiyatı verebilme, bu doğrultuda müşteri memnuniyeti sağlama; online sistem ile hızlı ve güvenilir ortamda takas aracı değerlendirme, farklı markalara teklif alarak satma imkanı sağlama ve stoğa kısa yoldan ulaşma gibi farklı birçok yetenek ve avantaja da sahip oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu